اقدامات قبل از جراحی گوش

اقدامات قبل از جراحی گوش چیست؟

اقدامات قبل از جراحی گوش : اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود که، به منظور تغییر شکل، سایز و مکان گوش انجام می گیرد.

افرادی که گوش های بزرگی دارند یا گوش هایشان خیلی از سرشان فاصله دارد و موجب ناراحتی آن ها می شود، ممکن است به جراحی زیبایی گوش نیاز داشته باشند.

عمل اتوپلاستی برای کسانی که مشکل مادرزادی دارند یا در یک حادثه گوششان آسیب دیده است نیز انجام می شود.

 

اقدامات قبل از جراحی گوش

 

اقدامات قبل از جراحی گوش یا اتوپلاستی :

مهم ترین اقدامی که باید انجام دهید تحقیق و انتخاب یک جراح زیبایی گوش با تجربه و مناسب می باشد. برای انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش باید تخصص،تجربه، میزان مهارت و سابقه کاری او را در نظر بگیرد. چرا که انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش باعث می شود یک عمل رضایت بخش و بدون عوارض داشته باشید.

اقدامات دیگری که باید قبل از انجام عمل اتوپلاستی انجام دهید :

  1. قبل از عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی به هیچ عنوان از داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید، زیرا موجب رقیق شدن و اختلال در انعقاد خون می شود که این امر احتمال خونریزی هنگام عمل را افزایش می دهد.
  2. قبل از عمل حتما یک جلسه مشاوره با جراح گوش داشته باشید و لیستی از داروهایی که نباید قبل از عمل زیبایی گوش مصرف نمایید، تهیه کنید. چرا که برخی از داروها ممکن است به روی گردش خون اثر داشته باشد و عمل جراحی زیبایی گوش را دچار مشکل کند.
  3. به مدت یک هفته قبل از عمل زیبایی گوش از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید و حتی در معرض دود سیگار و قلیان قرار نگیرید چرا که اکسیژن رسانی به عروق خونی را کاهش می دهد.
  4. اگر شما دارای سابقه بیماری خاصی می باشید حتما این موضوع را با جراح گوش خود در میان بگذارید. چرا که سوابق درمانی شما به جراح گوش در عمل زیبایی گوش کمک خواهد کرد.

 

 

دیگر اقدامات قبل از جراحی گوش :

  1. پیش از انجام عمل زیبایی گوش حتما آزمایش هایی را که جراح گوش تجویز نموده انجام دهید و روز عمل همراه خود داشته باشید.
  2. در صورتی که جراح  زیبایی گوش داروی خاصی را برای شما تجویز نمود، حتما داروها را به صورت صحیح و منظم تا پیش از انجام عمل گوش مصرف نمایید.
  3. اگر بدن شما نسبت به داروی خاصی حساسیت دارد حتما جراح گوش خود را مطلع سازید.
  4. 6 الی 8ساعت قبل از انجام عمل زیبایی گوش، غذای سبک میل نمایید و روز جراحی گوش ناشتا باشید.
  5. برای احتیاط توصیه می شود که شب قبل از جراحی زیبایی گوش استحمام کنید و به منظور جلوگیری از عفونت پشت گوش خود را اصلاح نمایید.
  6. روز عمل گوش یک ساعت قبل از زمان تعیین شده برای انجام جراحی زیبایی گوش با یک یا دو همراه به کلینیک مراجعه کنید.

قابل ذکر است بیمار زمانی که جراحی گوش را تحت بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام دهد باید موارد فوق را رعایت کند.

اما در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد می تواند جراحی زیبایی گوش را تحت بی حسی موضعی و در مطب نیز انجام دهد.

 

پاسخ

17 + ده =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید