مراقبت های بعد از جراحی گوش

 در اصطلاح پزشکی ، جراحی گوش را اتوپلاستی می نامند ؛ این جراحی معمولا به منظور رفع ایرادات ظاهری گوش ها انجام می شود. در دریافت نتیجه مطلوب از جراحی گوش ، رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش تاثیر به سزایی دارد به همین منظور ما در این مقاله که توسط بهترین متخصص گوش و حلق و بینی کرمان دکتر مسعود رادمان تهیه شده است ، برخی از این نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش با دکتر رادمان در کرمان

 • پس از اتمام جراحی گوش ، بیمار باید تا مدت مشخصی گوش جراحی شده ، را به سمت بالا نگه دارد.
 • پس از جراحی گوش ، به دلیل وجود باند بر روی گوش شنوایی بیماران کاهش پیدا می کند بنابراین بیماران نگران نشوند.
 • به منظور وارد نشدن فشار به گوش ، تا مدتی از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارند پرهیز کنید و از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.
 • احساس کمی درد پس از اتوپلاستی طبیعی می باشد بنابراین نگران نباشید و برای استفاده از مسکن از پزشک معالج خود اجازه بگیرید.
 • به دلیل وجود ارتباط بین مجاری بینی و گوش ، بیمار باید تا مدتی از فین کردن خودداری کند.
 • مصرف داروهایی که جراح گوش خوب در کرمان دکتر رادمان برای بیمار تجویز می کند ، بسیار ضروری است بنابراین بیمار باید در مصرف به موقع و مرتب آن ها دقت کند.
 • بیماران باید تا مدتی پس از جراحی گوش ، به هنگام عطسه و سرفه دهانشان را باز کنند.
 • کسانی که اتوپلاستی انجام داده اند ، باید از باد انداختن در گوش خود پرهیز کنند.
 • افرادی که جراحی گوش انجام داده اند ،  باید از ورود آب به گوش خود جلوگیری کنند زیرا در این صورت احتمال عفونت گوش افزایش می یابد.

هدبند های مراقبتی بعد از جراحی زیبایی گوش

بلافاصله پس از اتمام پروسه جراحی ، گوش های شما زیبا جویان عزیز با استفاده از یک پانسمان حجیم بسته خواهد شد. با گذشته بازه زمانی یک هفته ، پانسمان با یک پانسمان سبک تر همراه با هد بندی پهن گوش های شما را نیز می پوشاند. این هد بند ها از گوش های شما محافظت کرده و به هنگام برخورد تصادفی و یا خم شدن ، گوش ها را در محل جدید خود حفظ می کند. بسیاری از زیبا جویان در مراقبت های بعد از جراحی گوش به مدت یک الی دو هفته باید از هد بند ها استفاده کنند و پس از آن تنها در طول شب و به هنگام خواب و در مواقعی همچون فعالیت های ورزشی از هد بند ها بکار گیرند.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

چه اقداماتی می تواند در کاهش تورم گوش ها بعد از اتوپلاستی موثر باشد ؟

انجام برخی فعالیت ها در مراقبت های بعد از جراحی گوش می تواند از التهاب گوش ها نیز بکاهد ، برای مثال بالا نگه داشتن سر در دو الی سه هفته ابتدایی ، اجتناب از خم شدن در زمان های طولانی و بلند کردن اجسام سنگین در سه هفته اول ، اجتناب از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و غیره از جمله موثر ترین روش ها در کاهش میزان التهاب بعد از جراحی می باشند.

نحوه خوابیدن زیبا جویان بعد از اتوپلاستی

تورم از جمله عوارض جانبی است که به طور کاملا طبیعی به وجود می آید و تمامی افراد بعد از اتوپلاستی با آن ها مواجه می شوند. در نتیجه به هنگام استراحت شما عزیزان باید سر خود را بالا نگه دارید و هرگز بر روی گوش های تازه جراحی شده نخوابید ، زیرا فشار وارد شده بر آن ها می تواند سبب خونریزی و افزایش درد شود.

👂🏻 پروسه جراحی گوش در کرمان 

 

 

برخی دیگر از مراقبت های بعد از جراحی گوش

 • افرادی که جراحی گوش انجام داده اند ، معمولا پس از گذشت 1 هفته می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپرازند اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.
 • شما باید تا مدتی از رفتن به استخر و شنا کردن خودداری کنید.
 • بیماران باید از خوابیدن بر روی گوش خود اجتناب کنند و بر روی کمر و به شکل طاق باز بخوابند.
 • تا مدتی استفاده از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود ، برای افرادی که جراحی گوش انجام داده اند ممنوع می باشد.
 • شما باید تا مدتی از استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید زیرا این موارد باعث طولانی شدن دوره بهبودی می شوند.
 • بهتر است در زیر سر خود به هنگام خواب دوبالش قرار دهید این کار به کاهش تورم کمک می کند.

عوارض جراحی گوش

در صورتی که جراحی گوش ، توسط جراحی چیره دست و زبده انجام شود پس از اتمام جراحی بیمار دچار عوارضی نمی شود ؛ تنها کمی تورم و کبودی به وجود می آید که با رعایت مراقبت های صحیح ، به سرعت از بین می رود اما در غیر این صورت ممکن است عوارضی هم چون درد شدید ، عفونت ، نا متقارنی گوش ها ، بی حسی گوش ، شنیدن صدا در گوش و غیره در بیمار به وجود آید. همچنین رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش می تواند از بروز هر گونه عوارض در این دوره مراقبتی پیشگیری کند 

پاسخ

8 − پنج =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید