مراقبت های بعد از جراحی پلک

بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک یکی از شایع ترین روش های جراحی زیبایی است که با برداشتن پوست ، عضله اضافی و چربی پشت پلک باعث بهبود در موقعیت پلک و تغییر قابل توجهی در ظاهر فرد شده و صورت و ظاهری جوان تر و سرحال تر خواهند داشت. اما رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک می تواند ، تاثیر بهتری بر این پروسه زیبایی داشته باشد ، که دکتر مسعود رادمان بهترین جراح بلفاروپلاستی در کرمان آن را به شما عزیزان توصیه خواهد کرد. 

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بلفاروپلاستی در کرمان با دکتر رادمان

نتایج مفید جراحی پلک اغلب تا سال ها و گاهی به صورت مادام العمر برای یک فرد ماندگار خواهد بود. این عمل معمولا در یک مرکز بصورت سرپایی وبا بی حسی موضعی انجام می شود جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی همانند هر عمل جراحی دیگر تا گرفتن نتیجه مطلوب نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد که بلافاصله بعد از اتمام عمل جراحی زیبایی پلک شروع خواهد شد.

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از جراحی پلک

 1. اولین و مهم ترین قدم از مراقبت های بعد از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی کنترل التهاب و تورم ناشی از عمل جراحی است که در صورت عدم توجه و مراقبت می تواند خونریزی های شدید را به همراه داشته باشد. رایج ترین و بهترین اقدام برای جلوگیری و رفع تورم و التهاب بعد از عمل جراحی استفاده ازکمپرس سرد در 48 ساعت ابتدایی پس از عمل جراحی است که استفاده از آن به نظر پزشک معالج شما نیز بستگی خواهد داشت.
 2. اقدام دیگری که پس از انجام عمل می بایست آن را رعایت کنید نحوه قرار دادن سر و گردن می باشد به گونه ای که سر بلند باشد و سر و گردن با بدن شما زاویه ۳۰ درجه بسازد.
 3. بعد از جراحی پلک بالا پلک های شما احساس تنگ بودن و درد خواهد داشت که می توان درد را با  استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک به مدت 5 تا 7 روز بسته به تجویز و نظر پزشک برطرف کرد. در دو روز اول بعد از جراحی زیبایی پلک  یا بلفاروپلاستی برای چرب نگه داشتن محل بخیه می بایست از پمادی که پزشک معالج توجیز نموده استفاده کنید همچنین برای جلوگیری از خشک شدن چشم باید از قطره های چشمی استفاده شود.

تغذیه بعد از بلفاروپلاستی آیا تاثیری بر روند بهبودی افراد دارد ؟

از جانب پزشکان توصیه می شود همواره تمامی افراد یک روتین غذایی سالم و مفید را رعایت کنند ، در نتیجه رعایت آن در دوره مراقبت های بعد از جراحی پلک ، می تواند نتایج عالی را به منظور بهبود برش های ایجاد شده داشته باشد. به همین منظور بهتر است زیبا جویان از انواع سوپ ها و مواد غذایی نرم و انواع پوره ها در روز های ابتدایی استفاده کنند. همچنین مصرف مقادیر کافی از میوه و سبزیجات که حاوی فیبر بالایی می باشد و مصرف کافی آب و هیدراته باقی ماندن بدن افراد سبب تسریع روند بهبودی در آن ها می شود ، بدون آن که عارضه ای جبران ناپذیر آن ها را تهدید کند.

 

چه علائمی در دوره مراقبت های بعد از جراحی پلک نگران کننده می باشد ؟

ممکن است شما زیبا جویان عزیز در دوره نقاهت با برخی علائم مواجه شوید ، که بسیار نگران کننده بوده و لازم است فورا ان را به جراح خود اطلاع دهید ، از جمله این عوارض می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 • بروز مشکلات تنفسی.
 • در صورت ابتلای زیبا جویان به تب بالای 38 درجه.
 • در صورت احساس درد شدید ، در چشم و اطراف ان بدون بهبودی و کاهش.
 • در صورت عدم بهبود کبودی ، تورم و افزایش به مرور آن ها.
 •  در صورتی که به هنگام استفاده از دارو ها و قطره های چشم دچار سرگیجه و حالت تهوع می شوید.
 • در مواقع خارج شدن ترشحات زرد ، سبز یا ترشحاتی همراه با بوی نامطلوب.
 • خونریزی محل برش ها بدون آن که بتوان آن را کنترل کرد.
 • در مواقعی که افراد دچار بی حسی و بی حرکتی در محل جراحی شوند.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی پلک در کرمان با دکتر رادمان

 1. یک توصیه مهم برای مراقبت های بعد از جراحـی زیبایی پلک این می باشد که اگر به هر دلیلی محل زخم و بخیه دچار خونریزی شود شما می توانید از گاز استریل استفاده کنید و آن را به آرامی به روی چشم خود فشار دهید و بلافاصله پس از آن از کمپرس سرد استفاده کنید.
 2. از انجام کارهای سنگین، انجام حرکات شدید و ناگهانی و همچنین خم شدن تا ٣ هفته و تا زمان بهبودی نسبی نیز خودداری کنید.
 3. پس از جراحی پلک برای اینکه در معرض نور و اشعه های مضر آفتاب قرار نگیرید بهترین راه استفاده از یک عینک آفتابی استاندارد و مناسب می باشد که توصیه می شود حدالامکان از عینک های آفتابی با شیشه های با رنگ های تیره  می باشد.
 4. توصیه آخر برای مراقبت های بعد از جراحـی زیبای پلک این است که بسیار آهسته و با احتیاط کامل راه بروید تا براثر تکان شدید به هنگام راه رفتن دچار درد نشوید.
 5. برخی از بیماران معتقد هستند که مصرف ویتامین E یا استفاده از گیاه آلوئه ورا پس از برداشتن نخ ها می تواند به بهبودی هر چه سریع تر زخم کمک کند.

پاسخ

دو × چهار =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید