درمان خرخر کردن

درمان خرخر کردن

درمان خرخر کردن : بسیاری از افراد تجربه بد خواب شدن به علت خرخر کردن دیگران را دارند ، احتمال خرخر کردن در زمان خواب در مردان 50 درصد بیشتر از زنان می باشد ؛  خرخر کردن در خواب ، در حالت  کلی خطرناک نمی باشد اما در بعضی از مواقع نشانه بیماری خطرناکی می باشد.

احتمال کاهش اکسیژن در زمان خرخر کردن ، در افراد مبتلا به این عارضه وجود دارد ؛ در صورت کاهش اکسیژن ، فرد تا چند روز درگیر سردرد می باشد ؛ در برخی از مواقع که احتمال آن بسیار کم می باشد ممکن است خرخر کردن باعث کاهش اکسیژن رسانی به فرد شود و مرگ ناگهانی رخ دهد.

درمان خرخر کردن

خرخر کردن در زمان خواب ، دلایل متفاوتی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

  • انحراف تیغه میانی بینی
  • بزرگ بودن شاخه های زیرین بینی
  • بزرگ بودن زبان
  • بزرگ بودن زبان کوچک
  • چاقی
  • کوچکی فک زیرین
  • و غیره.

احتمال وقوع بیماری هایی هم چون سکته مغزی ، افزایش فشار خون ، بیماری قلبی و عروقی و غیره در افرادی که خرخر می کنند بسیار بیشتر از بقیه افراد می باشد.

احتمال خرخر کردن در زمانی که افراد طاق باز خوابیده اند ، افزایش می یابد به همین علت توصیه می شود بیماران به پهلو بخوابند.

درمان خر خر کردن

برای درمان خرخر کردن ، ابتدا باید تشخیص داده شود که علت آن چیست ؛ شایع ترین علت خر خر کردن انحراف تیغه میانی بینی می باشد که با ترمیم آن افراد بهبود یافته و خرخر کردن بیماران کاهش یافته و از بین می رود.

افرادی که خرخر کردن آن ها بسیار بلند و شدید است احتمالا علاوه بر انحراف تیغه میانی بینی مشکلات دیگری نیز دارند.

کسانی که چاق هستند با کاهش وزن تا حد زیادی خرخر آن ها در زمان خواب ، کاهش می یابد ؛ هم چنین کاهش و قطع مصرف الکل و دخانیات نیز تاثیر به سزایی در این رابطه دارد.

در صورتی که خرخر کردن بیماران در زمان خواب ، به علت بزرگی زبان کوچک باشد ، پزشک اقدام به انجام جراحی فارنگوپالاتواولوپلاستی می کند ؛ در این جراحی لوزه ها برداشته می شود و سپس چین قدامی و خلفی لوزه را به یکدیگر وصل می کنند هم چنین زبان کوچک نیز کوتاه می شود.

از دیگر راه های درمان خرخر کردن می توانیم به استفاده از گشاد کننده سوراخ بینی ، استفاده از ماسک و غیره اشاره کنیم.

درمان خرخر کردن

آپنه خواب

آپنه خواب ، یک نوع اختلال در زمان خواب است که انواع مختلفی دارد اما شایع ترین آن آپنه انسدادی خواب می باشد ؛ در این زمان  راه هوایی فرد مسدود می شود .

یکی از علائم آپنه خواب ، خروپف در حین خواب است از دیگر علائم آن می توانیم به مواردی هم چون قطع تنفس در حین خواب ، بیدار شدن ناگهانی با نفس نفس ، فشار خون بالا ، عرق کردن شبانه و غیره می باشد.

زمانی که افراد موارد فوق را مشاهده کردند باید سریعا به پزشک مراجعه کنند ؛ دکتر مسعود رادمان ، در این زمینه تجربیات بسیاری داشته و می توانند شما را برای کسب نتایج مطلوب یاری نمایند.

پاسخ

سه × 1 =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید