جوانسازی پوست

نشانه ها و علائم پیری با بالا رفتن سن و حدود 25 سالگی به بعد در افراد بروز می کند؛ به طوری که به تدریج چین و چروک و خط و خطوطی بر روی پوست افراد ایجاد شده و پوست آن ها به مرور زمان تیره تر، کدرتر و خشک تر می شود. اما نگران نباشید همیشه راهی برای حفظ زیبایی وجود دارد. در ادامه دکتر مسعود رادمان درباره عوامل موثر بر پیری و راه های جوانسازی پوست اطلاعاتی ارائه می دهد. 

جوانسازی پوست

کم شدن سفتی و استحکام پوست و همچنین کاهش الاستیته و کاهش خاصیت کشسانی پوست از دیگر عوارض ناشی از افزایش سن می باشد.

از دیگر عوامل موثر در پیری پوست می توان به سبک زندگی، آلودگی های محیطی، اشعه های آفتاب، تغذیه و غیره اشاره نمود.

نشانه های پیری در پوست

4 نشانه اصلی برای پیری پوست وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:

  • کاهش حجم

فرم صورت به 4 رکن استخوان، بالشتکی از جنس چربی، عضلات صورت و پوست بستگی دارد. با گذر زمان و به تدریج عضلات صورت کوچک شده، چربی زیرپوستی تحلیل رفته، پوست نازک شده و خاصیت کشسانی آن کاهش می یابد و از بین می رود که تمامی این موارد دست به دست هم داده و به افتادگی پوست و شلی آن منجر می گردد.

  • چین و چروک ها

خط و خطوط اولین نشانه های پیری هستند که در پوست و اغلب در نواحی دور لب ها، چشم ها و همچنین پیشانی بروز می نمایند. اگر افراد در زمان لازم برای از بین بردن این خط و خطوط و درمان به یک پزشک خوب مراجعه نکنند به مرور زمان آن ها عمیق تر شده و به چین و چروک های ثابت تبدیل خواهند شد.

  • بروز ضایعات پوستی

سومین نشانه پیری پوست بروز انواع خال ها، لکه ها و همچنین اختلالات رنگدانه در سطح پوست می باشد.

  • از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست و خمیری شکل شدن آن

از حدود 30 تا 35 سالگی رشته های الاستین و کلاژن فرسوده شده، خاصیت کشسانی و استحکام خود را از دست می دهند که این امر منجر به تضعیف پوست و خمیری شکل شدن آن خواهد شد.

راه های جوانسازی پوست 

راه های زیادی برای زیباسازی پوست وجود دارد. هر یک از راه ها با توجه به مزایا و معایب ، همچنین میزان تاثیر پذیری برای برخی افراد مناسب هستند و برای بعضی دیگر مناسب نیستند. در ادامه یکی از راه های ایده آل جوانسازی پوست را معرفی می کنیم. 

  • پلاسما جت 

پلاسما جت یکی از راه های جوانسازی پوست است. این روش روی لایه اپیدرم یا لایه سطحی پوست تاثیر می گذارد. به کمک این روش شما می توانید مشکلات پوستی نظیر لک ، اسکار ، آکنه ،منافذ باز پوست ، چین و چروک ریز صورت را از بینی ببرید. همچنین این روش زیبایی در لیفت غبغب ، درمان افتادگی پلک و لیفت بینی نیز مناسب است. 

پاسخ

9 + دوازده =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید