جراح بینی

امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در کشور ما محسوب می شود . این پروسه زیبایی طرفدارن بسیاری در خانم ها و آقایان به خود اختصاص داده است. همین امر موجب شده که با تعدد جراح بینی مواجه باشیم. اما یکی از دغدغه های افرادی که قصد انجام رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی دارند، انتخاب جراح زبده بینی در کرمان است، چرا که پزشک ماهر در کسب نتیجه نهایی، رضایت و سلامت بیمار بسیار تاثیرگذار است.

 

جراح بینی

 

بسیاری از افراد به دلیل انتخاب پزشک کم تجربه دچار عوارض جانبی ای چون مشکلات تنفسی یا نامتقارنی بینی می شوند یا ایرادات بینی آنها به طور کامل برطرف نخواهد شد، بنابراین مجبور به انجام عمل ترمیمی بینی می شوند که به دلیل پیچیده تر بودن جراحی، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین برای انجام عمل ترمیمی باید یکسال از عمل بینی اولیه بگذرد تا ایرادت بینی به طور کامل مشخص گردد. بنابراین در انتخاب بهترین جراح بینی در کرمان خوب دقت کافی را داشته باشید که دچار عوارض جانبی نشوید.

ویژگی های جراح بینی خوب در کرمان

 1. پزشک متبحر باید قادر به انجام انواع عمل در بینی باشد و در این زمینه از تجربه کافی برخوردار باشد.
 2. جراح زبده باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد تا بیمار با تعلق خاطر اقدام به انجام فرآیند تغییر فرم در بینی نماید.
 3. رعایت اقدامات قبل و بعد از این پروسه ، از اهمیت بالایی برخوردار است و در نتیجه نهایی تاثیرگذار می باشد، بنابراین جراح موظف است بیمار را از این اقدامات آگاه سازد.
 4. دکتر حرفه ای ، باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، سلامت و رضایت بیمار را در اولویت قرار دهد.
 5. جراح حرفه ای بینی علاوه بر علم پزشکی از علم زیبایی شناسی هم آگاه است و قادر به تصور نتیجه نهایی می باشد.
 6. پزشک متبحر باید دیدگاه کلی از نتیجه جراحی را در اختیار بیمار قرار دهد.

 

جراح بینی

 

نحوه انتخاب جراح بینی

 • در ابتدا درباره جراحان بینی نزدیک به محل زندگی خودتان تحقیق کنید.
 • با مراجعه به مطب آنها به مشاهده نمونه کارهای پزشک بپردازید.
 • اسم جراح را سرچ کنید و با مراجعه به سایت ایشان به بررسی رزومه کاری و میزان تحصیلات وی بپردازید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای جراح منتخب خود ، علاوه بر مراجعه حضوری به مطب می توانید به گالری تصاویر موجود در سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.
 • توصیه می شود بعد از مراجعه به مطب ، میزان رضایت زیباجویانی که برای معاینه پس از جراحی به مطب آمده اند را بررسی کنید. این متقاضیان بهترین گزینه برای سنجش مهارت پزشک هستند. 

اهداف جراحی بینی از دید جراح بینی متبحر

عمل بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام خواهد شد:

 1. جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح ایرادات بینی چون کجی، بزرگی، نامتقارنی، اصلاح قوز و غیره انجام می شود.
 2. جراحی درمانی بینی با هدف اصلاح ایرادات عملکردی بینی چون انحراف و اختلالات تنفسی انجام خواهد شد.

لازمه رسیدن به این اهداف و کسب نتیجه مطلوب، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.

 

 

انواع بینی

بینی های افراد را با توجه به ویژگی های ساختار غضروفی-استخوانی شان به دو نوع ذیل تقسیم می نمایند:

 • ساختار بینی استخوانی :

این نوع بینی از پوست نازکی برخوردار بوده و غضروف های آن بسیار مستحکم می باشد که همین دو ویژگی جراحی بینی استخوانی را آسان تر نموده و موجب می شود تا نتایج آن از رضایت بالایی برخوردار باشد.

 • ساختار بینی گوشتی :

بخش عمده این نوع بینی متشکل از غده های چربی، چربی و پوست می باشد. همچنین ساختمان غضروفی-استخوانی آن ضعیف است. از دیگر ویژگی های این نوع بینی می توان به پره های باز و ضخیم و همچنین نوک پهن و گرد اشاره کرد. دانستن این ویژگی ها توسط جراح بینی کرمان ، اهمیت ویژه ای دارد. 

پوست آقایان چرب تر از خانم ها بوده و دارای هورمون های مردانه هستند که همین امر موجب می شود بینی گوشتی در آن ها بیشتر از خانم ها مشاهده شود. بینی آفریقایی مثالی فوق العاده برای بینی گوشتی می باشد. اگر بخواهیم به ویژگی های بیشتری از این نوع بینی اشاره کنیم می توانیم پهن تر بودن قسمت تحتانی، ضخیم بودن تیغه بینی و بلند بودن ارتفاع تیغه بینی از کناره را ذکر کنیم.

تمامی ویژگی های اشاره شده در فوق موجب می شود که جراحی بینی گوشتی نسبت به عمل بینی های استخوانی سخت تر بوده، میزان تورم و کبودی بروز یافته نیز در آن ها بیشتر باشد. همچنین مدت زمان لازم برای رفع این عوارضه ا در بینی های گوشتی نیز به زمان بیشتری نسبت به بینی استخوانی نیاز دارد.

لازم به ذکر است که برخلاف باور عموم که از گذشته نشات می گیرد امروزه بینی های گوشتی بعد از جراحی به حالت اولیه خود باز نمی گردند. زیرا دکتر مسعود رادمان ، جراح بینی کرمان و رفسنجان و سایر جراحان بینی حاذق علاوه بر فرم دهی بینی گوشتی با بهره گیری از تکنیک های مخصوص همچون گرافت گذاری اقدام به تقویت غضروف های این نوع بینی مخصوصا قسمت نوک آن می کنند.

 

 

 

لزوم رعایت اقدامات قبل  و بعد از رینوپلاستی از دید جراح بینی

افراد باید بر این موضوع واقف باشند که درست است که انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی در کرمان و شهری که در آن سکونت دارند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل بینی خواهد داشت اما کافی نیست.

برای اینکه پروسه عمل ایمن، بدون عارضه و دارای نتایج درخشان باشد لازم است تا افراد قبل از انجام آن درباره دستورالعمل هایی که می بایست قبل و بعد از این جراحی زیبایی رعایت کنند آگاهی های لازم را کسب کنند.

سپس باید ببینند که آیا قادر به رعایت این نکات هستند یا خیر و در صورت داشتن شرایط لازم برای رعایت این نکات، برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنند.

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی از دید جراح بینی

 • بیان انتظارات

برای اینکه جراح بینی بتواند نتیجه ای را از جراحی زیبایی رقم بزند که با رضایت بیمار همراه باشد باید از سلایق او آگاه باشد.

به همین دلیل لازم است تا انتظارات خود را به طور واضح با پزشک تان در میان بگذارید.

 • قطع مصرف دخانیات و برخی داروها

 افراد  باید مصرف ویتامین ها، مکمل های گیاهی و داروهایی همچون آسپرین که با کاهش میزان غلظت خون احتمال خطر خونریزی در حین عمل را افزایش می دهند 2 هفته قبل از انجام پروسیجر ، قطع کنند.

همچنین استعمال دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل، میزان اکسیژن خون را کاهش می دهند لذا اجتناب از مصرف آن ها الزامی می باشد.

 

جراح بینی

 

 • انجام آزمایشات و عکسبرداری ها

 مبتلا بودن به برخی بیماری های مزمن ممکن است در حین عمل ، مشکل ساز شود. به همین دلیل بهتر است در صورت ابتلا به چنین بیماری هایی پزشک خود را از آن ها آگاه کنید.

بهترین جراح بینی کرمان برای کسب اطمینان از سلامت فرد آزمایشاتی را برای او تجویز می کند که انجام آن ها ضرورت دارد.

همچنین برای تعیین بهترین فرم بینی باید اجزای مختلف صورت و نسبت تناسب بین آن ها با دقت مورد بررسی قرار گیرد که پزشک این کار را با تجویز عکسبرداری انجام می دهد، بنابراین این عکسبرداری ها در اولین فرصت انجام داده و به پزشک خود تحویل دهید.

 • از داشتن آرایش، لاک و همچنین زیورآلات هنگام مراجعه برای جراحی زیبایی بینی بپرهیزید.

 

جراح بینی

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی از دید جراح بینی

 • به صورت طاقباز خوابیده و سر را با گذاشتن چند بالشت بالا نگه دارید.
 • غذاهای تند و پر نمک میل نکنید.
 • از انداختن سر به سمت پایین و انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • از کمپرس سرد در 3 روز ابتدایی و از کمپرس گرم در 3 روز بعدی بر روی نواحی دارای ورم استفاده کنید.
 • در صورت احساس درد مسکن های تجویز شده توسط پزشک را مصرف نمایید.

در صورت تمایل برای کسب آگاهی دقیق از نکات بعد از عمل زیبایی بینی به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر مسعود رادمان ، جراح بینی کرمان مراجعه کنید.

 

جراح بینی

 

 • استحمام بعد از عمل بینی

یکی از پرسش های شایعی که افراد بعد از جراحی از دکتر مسعود رادمان ، جراح بینی کرمان می پرسند در رابطه با نحوه استحمام بعد از زینوپلاستی می باشد.

در حین جراحی، جراح با استفاده از تکنیک های مختلفی همچون سوهان کشیدن ایرادات و مشکلات موجود در ساختمان بینی را برطرف نموده و به این ترتیب بینی موقعیت و ساختار جدیدی پیدا می کند که باید در این موقعیت ثابت بماند.

جراح بینی برای تثبیت بینی در موقعیت جدید، از اسپلینت و چسب بینی برای بیمار استفاده می نماید که باید به مدت 1 هفته بدون تغییر بر روی بینی قرار بگیرند؛ به همین دلیل بهتر است افراد تا جایی که ممکن است از رفتن به حمام خودداری نموده یا در صورت استحمام این کار را در حضور شخص دیگری انجام دهند در غیر اینصورت اسپلینت یا چسب خیس شده و مشکل ساز خواهد شد.

دلیل دیگر استحمام در حضور یک همراه این است که بعد از جراحی در بینی، فرد تا چند روز تحت تاثیر مواد بیهوشی قرار دارد به همین دلیل ممکن است در حین حمام کردن سر فرد گیج رفته و به زمین بخورد.

همچنین بهتر است از حمام کردن با آب خیلی داغ و نشستن طولانی مدت در وان خودداری کرده و برای شستشوی موها، سر را به عقب خم نموده و از شخص همراه خواهش کنید تا موهای تان را شستشو دهد با این کار نه تنها اسپلینت خیس نمی شود بلکه بیمار مجبور به خم کردن سر به سمت پایین نشده و در نتیجه ورم بینی او تشدید نمی شود.

با خم کردن سر به سمت پایین میزان گردش خون در سر و صورت زیاد شده و به همین دلیل شدت ورم بینی بیشتر خواهد شد.

 

 

 • چسب زدن بینی

یکی از مواردی که دکتر مسعود رادمان ، جراح بینی کرمان ، تاکید زیادی بر انجام آن دارند استفاده از چسب بینی می باشد.

افراد می بایست به مدت دو هفته به طور مداوم بر روی بینی خود چسب بزنند زیرا در این مدت زدن چسب بر روی بینی در فرم گیری هر چه بهتر آن موثر است. بعد از این مدت زمان استفاده از چسب بینی تاثیر چندانی بر روی فرم آن نداشته ولی تاثیر زیادی در کاهش ورم موجود در بینی دارد، به همین دلیل بهتر است افراد چسب زدن را به مدت 3 ماه ادامه داده و اگر تمایلی به استفاده از چسب بینی به طور همیشگی ندارند فقط شب ها به روی بینی خود چسب بزنند.

البته باید بگوییم که مدت زمان لازم برای چسب زدن بینی از هر فردی به فرد دیگر و با توجه به نوع بینی او متفاوت می باشد. انتخاب مدت زمان قرار گیری چسب روی بینی ، توسط جراح بینی بیان می شود. 

اهمیت پوست از نظر بهترین جراح بینی

پوست یکی از عوامل مهم در عمل زیبایی و درمانی بینی است و بهترین جراح بینی در کرمان نیاز به دقت و تخصص بسیاری در این زمینه دارد. نوع و ویژگی‌ های پوست بینی می ‌تواند تأثیر مهمی در نتیجه عمل جراحی بینی داشته باشد. پزشک در رینوپلاستی بینی های گوشتی با پوست ضخیم به چالش‌هایی بر می خورد که باید در طراحی و اجرای این فرایند زیبایی دقت بیشتری داشته باشند. زیرا تغییر و تحول پوست های ضخیم بینی های گوشتی ، نسبت به پوست های نازک بینی های استخوانی بسیار دشوار تر است و به راحتی امکان پذیر نیست. از این رو جراح بینی حاذق ، بینی های گوشتی را به فرم فانتزی و کوچک جراحی نمی کند. بنابراین در جلسه مشاوره ، طراحی نهایی بینی متقاضیانی با بینی گوشتی ، از جانب جراح بینی متبحر ، عموما طبیعی است. پزشک در این صورت باید بتواند حجم اضافی از پوست را حین رینوپلاستی طوری تنظیم کند تا نه تنها تعادل میان اجزای چهره برقرار شود ، بلکه عملکرد طبیعی بینی را نیز حفظ نماید. یک جراح باتجربه برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی های گوشتی پس از این پروسه زیبایی ، اقدام به پیوند طبیعی و یا مصنوعی غضروف می نماید تا فرد از نتیجه مطلوب و لذت بخشی بهره مند شود. در بینی های استخوانی نیز ، با توجه به اینکه پوست بینی نازک است و مشکلات ضخامت بینی های گوشتی را ندارد ، اما در صورتی که داوطلب در انتخاب پزشک ، دقت و تحقیقات لازم را نداشته باشد و دکتری بی تجربه را برگزیده باشد ،اگر در پایان جراحی جزئی ترین و کوچکترین ایرادی در اسکلت زیرین بینی پیش آید ، نمایان خواهد شد. از این رو باید گفت که خلق بینی زیبا تنها نیازمند تجربه و تخصص جراح بینی است.

صبور بودن پزشک در زمان انتخاب جراح بینی چه اهمیتی دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می بایست بهترین دکتر بینی داشته باشد این است که در جلسه مشاوره با بیماران خود و پاسخ دهی به آن ها صبور باشد. زیرا ممکن است مراجعه کننده در رابطه با این پروسیجر ، مزایا ، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی شناخت کافی نداشته و از روی استرس سوالات تکراری بیان کند. در این موارد دکتر با حوصله و خوب باید این حق را به داوطلب خود بدهد که احساس نگرانی و ترس داشته باشد و دغدغه های بیماران خود را با روشی منطقی رفع کند. یک جراح بینی خوب اگر در جلسه ویزیت از سوی بیمار درخواست هایی نامتعارف در خصوص تغییرات و فرم بینی داشت ، با بهترین متد ، انتظارات شخص را با منطق درست هدایت می کند. از این رو یک جراح بینی با تجربه ، میزان تغییرات و اصلاحات اعمال شده روی بینی را به اندازه ای که از حالت استاندارد خارج نشود و از نظر تنفس و زیبایی مشکلی برای بیمار ایجاد نکند ، انجام می دهد. جراح حاذق می بایست در این مواقع بیمار را متقاعد کند که عضو تنفسی هر فردی بسیار مهم بوده و نباید بیش از حد کوچک و غیر استاندارد شود.

عوارض عمل کردن بینی نزد جراح بی تجربه

یکی از مهم ترین علل انتخاب بهترین جراح بینی ، عدم بروز عوارض است. خونریزی بینی ، قرینه نبودن حفره های بینی ، بروز مشکلات تنفسی ، کجی نوک بینی و نارضایتی به فرم بینی از جمله بارزترین عوارض عمل بینی است. از این رو ، با انتخاب پزشک متخصص ، درصد بروز عوارض به کمترین میزان می رسد که مانند دیگر جراحی ها برای جلوگیری از عوارض رینوپلاستی ، نیاز است جراح از مهارت بالایی برخوردار باشد. به همین جهت می بایست دقت بالایی در انتخاب جراح بینی داشته باشید .

پاسخ

5 × سه =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید