جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری گوش انجام خواهد شد. گاهی افراد بنا به دلایلی از فرم یا اندازه گوش خود راضی نیستند یا گوش آنها متقارن نیست ، طبیعتا این مسئله بر زیبایی چهره و تناسبات صورت تاثیر گذار خواهد بود ، از این رو اقدام به جراحی زیبایی گوش می نمایند. دکتر مسعود رادمان متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت در کرمان ، انواع خدمات جراحی زیبایی را در کرمان ارائه می نماید.

 

جراحی گوش

 

اتوپلاستی با دکتر مسعود رادمان

انجام جراحی گوش در کرمان شهر رفسنجان ؛ تغییرات قابل توجهی در ظاهر افراد ایجاد خواهد کرد و موجب افزایش اعتماد به نفس خصوصا در کودکان خواهد شد. این جراحی می تواند منجر به اصلاح تمام مشکلات ظاهری و عیوب مادر زادی گوش مانند بزرگی بیش از اندازه گوش گردد. همچنین مشکلاتی که بر اثر ضربه یا آسیب جسمی ایجاد شده را نیز برطرف خواهد کرد.

مشکلات مادرزادی گوش که با جراحی گوش بهبود پیدا می کنند عبارتند از :

میکروتیا : زمانی که گوش به اندازه کافی رشد نکرده باشد.

ماکروتیا : زمانی که گوش بیش از حد رشد کرده و موجب به هم ریختن تناسبات صورت فرد شده است.

گوش های موسوم به ویلدرموت : انحنای این گوش ها برخلاف گوش های طبیعی ، به سمت داخل و سر است.

گوش استال : در این گوش ها به صورت قابل توجهی تا خوردگی یا جمع شدگی شدید مشاهده می شود.

وجود شکاف در گوش : در این مورد شکافی در لاله گوش ایجاد خواهد شد و به صورت فرو رفتگی نمایان است.

گوش کاگوت : این افراد در ساختمان گوش خود دارای لاله گوش نیستند.

گوش مخفی : در این افراد انحنای بالای گوششان در داخل سر وجود دارد.

گوش کوسمان : در گوش کوسمان یا علامت سوالی ، انحنای گوش به سمت بیرون است و فاصله معینی بین لاله گوش و جمجمه وجود دارد.

گوش لوله ای : در این گوش ها دهلیز خارجی گوش مسدود است و گوش ها به طور لوله ای به طرف جلو آمده اند. در برخی موارد گوش فاقد پوست است و غضروف پشت گوش به طور کامل تشکیل نشده.

 

👂🏻 جراحی زیبایی گوش در رفسنجان

 

 

چگونگی انجام جراحی گوش در کرمان

 • به طور متوسط جراحی زیبایی گوش بسته به میزان ایراد آن ، بین یک الی دو ساعت به طول می انجامد.
 • برای انجام اتوپلاستی تکنیک های مختلفی وجود دارد و انتخاب این تکنیک ها به میزان ایرادات و صلاحدید جراح گوش خوب در کرمان دکتر مسعود رادمان بستگی دارد.
 • به منظور اصلاح ناهنجاری ها یا صدماتی که به گوش وارد شده ، جراحی بازسازی گوش انجام خواهد شد. این روش اغلب برای اصلاح فرم و مشکلات مادر زادی گوش به کار برده می شود.
 • گاهی برای ایجاد ظاهر طبیعی در گوش ، غضروف ها را برداشته و گوش را تقویت می کنند. چنانچه نیاز به پیوند پوست باشد ، از قسمت فوقانی بافت پیوندی صورت می گیرد.
 • جراحی گوش در کرمان شهر رفسنجان ، گاهی برای یک گوش و در برخی موارد برای هر دو گوش انجام خواهد شد.

دوره نقاهت بعد از اتوپلاستی چقدر زمان می برد ؟

عوارض جانبی همچون تورم و کبودی بعد از جراحی گوش در اغلب افراد با گذشت ده الی هفت روز به مرور کاهش پیدا می کنند ، اما به طور کلی با گذشت سه هفته تمامی عوارض بهبود پیدا کرده و افراد می توانند به راحتی نتیجه حاصل از جراحی را مشاهده نمایند.

 

جراحی گوش

 

مزایای جراحی گوش با دکتر رادمان

 • اصلاح نقص های گوش
 • جراحی بسیار ایمن و بی خطر است.
 • ایجاد ظاهری مطلوب و رضایت بخش
 • افزایش اعتماد به نفس در افراد
 • برش و شکاف های ایجاد شده عمیق نیست و بعد از جراحی قابل مشاهده نمی باشد.

ممکن است افراد بعد از اتوپلاستی به چه عوارضی مواجه شوند ؟

تمامی پروسه های جراحی دارای عوارض جانبی می باشند ، بنابراین رو به رو شدن با عوارض امری طبیعی و شایع بوده که جای هیچ گونه نگرانی همراه با ان وجود ندارد. قبل از آن که با این دست از عوارض آشنا شویم ، بهتر است بدانید که تنها عوارض نادر و بسیار خطرناک این روش خونریزی و عفونت است که به ندرت پیش خواهد آمد ، بنابراین نگران نباشید.

اسکار: بعد از اتمام جراحی گوش ، محل های برش همانند یک خط باریک و ظریف ممکن است باقی بماند  ، البته توجه داشته باشید که این برش ها در نواحی ایجاد می شوند که به راحتی قابل مشاهده نیستند ، در نتیجه یک عارضه مشکل ساز و غیر قابل درمان به شمار نمی روند.

عدم تقارن گوش ها : اگر عدم تقارن در گوش ها جزئی و غیر قابل مشاهده باشد مانعی ندارد ، زیرا جراح گوش طی جراحی تمرکز بیشتری بر رفع مشکلات و اصلاح بد فرمی گوش داشته و توجه بسیار زیادی به تقارن بسیار زیاد ندارد.

بی حسی در پوست : در طی اتوپلاستی به خصوص در مواقع جا به جایی گوش ها ، به طور موقت ممکن است سبب از بین رفتن حس در پوست گوش افراد نیز شود ، که این نوع عارضه به ندرت به صورت دائمی باقی خواهد ماند.

اصلاح بیش از حد اختلالات : ممکن است عمل گوش ها سبب اصلاح غیر طبیعی فرم آن ها شود ، به گونه ای که گوش ها پشت سر محکم بسته شده باشند.

 

جراحی گوش - دکتر رادمان

 

اقدامات قبل از جراحی گوش

 • بهترین جراح گوش دکتر رادمان کرمان را به منظور انجام اتوپلاستی انتخاب کنید.
 • انتظارات خود از جراحی زیبایی گوش در کرمان ، را به طور شفاف با پزشک تان مطرح نمایید.
 • قطع مصرف دخانیات ، مشروبات الکلی و مواد حاوی نیکوتین به مدت 2 هفته قبل از عمل گوش ضرورت دارد.
 • برای اینکه در حین عمل زیبایی دچار خونریزی نشوید باید به مدت 14 روز قبل از انجام این جراحی زیبایی مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین را قطع کنید.
 • به سوالاتی که پزشک در رابطه با سوابق بیماری و مصارف دارویی تان می پرسد به طور صادقانه پاسخ دهید.
 • عکسبرداری ها و آزمایشاتی که پزشک به منظور بررسی دقیق تر برای تان تجویز می کند را در اسرع وقت انجام داده و به پزشک تان تحویل دهید.
 • شب قبل از جراحی گوش در کرمان ، استحمام کرده ، غذایی سبک بخورید و به مدت 8 ساعت قبل از آن از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.

 

جراحی گوش

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 • بعد از اتوپلاستی و به دلیل برش ها و تغییراتی که در پوست و غضروف های گوش ها به منظور برطرف کردن ایرادات موجود در آن ها ایجاد می شود مقداری تورم و کبودی در گوش ها بروز خواهد کرد که طبیعی بوده و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • جراح اتوپلاستی دکتر رادمان در کرمان بعد از اتمام عمل گوش در کرمان ، برای پوشاندن گوش ها بر روی آن ها یک پانسمان بزرگ قرار می دهد.
 • بعد از 1 تا 7 روز و با صلاحدید پزشک پانسمان از روی گوش ها برداشته شده و بانداژ یا سربندی که وظیفه ثابت نگه داشتن گوش ها در موقعیت جدید و حفاظت از آن ها در برابر ضربه و خم شدگی را دارد جایگزین پانسمان می شود.
 • در رابطه با نحوه استفاده از سربند یا بانداژ باید گفت که در 1 تا 2 هفته ابتدایی بعد از جراحی گوش در کرمان لازم است به طور مداوم از آن ها استفاده کرده ، پس از این مدت زمان و به مدت 1 ماه فقط شب ها از بانداژ یا سربند استفاده کنید.
 • بهتر است از لباس های دکمه دار استفاده کنید که پوشیدن و خارج کردن آن ها آسیب و فشاری به گوش ها وارد نمی کند.
 • از تحت فشار قرار دادن ، مالش دادن و دستکاری کردن گوش ها جداً اجتناب کنید.
 • از خوردن غذاهای شور ، پرادویه و سفت خودداری کرده در عوض رژیم غذایی خود را از میوه ، سبزیجات ، ماهی و میگو غنی کنید.
 • به صورت طاقباز خوابیده و زیر سر خود را بالاتر از سطح بدن نگه دارید.
 • در صورت خارج شدن مایع از گوش ها نگران نشوید و آن را با پنبه و هیدروژن پراکسید پاک نمایید.

عوارض جراحی زیبایی گوش

امکان دارد عوارض جراحی گوش بستگی به نوع جراحی و شدت آن داشته باشد. در زیر چند عارضه معمول پس از جراحی گوش آورده شده‌ است که این موارد شامل :

درد : ممکن است بیمار بعد از این پروسه زیبایی در گوش درد ملایم تا متوسط در ناحیه گوش و یا داخل گوش پس از جراحی را تجربه کند که طبیعی است و داروهای تسکین درد معمولاً توسط پزشک تجویز می‌ شوند.

ورم : گاهی اوقات ، ناحیه جراحی ممکن است ورم کند که معمولاً در چند روز اول پس از جراحی بهبود می ‌یابد.

تغییرات حسی : ممکن است حس در ناحیه گوش پس از جراحی تغییر کند. این تغییرات ممکن است موقتی و یا با انتخاب یک پزشک بی تجربه دائمی باشد.

آوازه‌های اشکی : برخی افراد پس از جراحی گوش ممکن است آوازه‌های اشکی یا صدای خشک را در گوش خود احساس کنند که به طور عمومی موقت است و با گذشت زمان بهبود می ‌یابد.

عفونت : عفونت ممکن است پس از جراحی رخ دهد ، اما با رعایت دقیق دستورالعمل‌های پس از جراحی و مصرف داروهای ضدعفونی توسط جراح ، این خطر کاهش می ‌یابد.

تغییر در شنوایی : در برخی موارد ، شنوایی ممکن است در اثر جراحی تغییر کند. این تغییرات ممکن است موقت و یا دائمی باشند.

دیگر عوارض : ممکن است عوارض دیگری نظیر سردرد ، حالت تهوع ، خونریزی و غیره نیز رخ دهد که بستگی به نوع جراحی و شرایط هر فرد متفاوت است.

حتماً برای اطمینان از علت و شدت هر گونه عارضه پس از جراحی ، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک با توجه به رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش توسط بیمار مسئولیت تشخیص و مدیریت هر گونه عوارض را پس از اتوپلاستی بر عهده دارد.

نتایج حاصل از جراحی گوش

داوطلبان پس از برداشتن پانسمان ، متوجه تغییر فوری در ظاهر گوش خود می شوند که این تغییرات دائمی هستند. به خاطر داشته باشید که بهترین نتایج جراحی اتوپلاستی پس از چند ماه مشخص می شود. اگر پس از باز کردن پانسمان از نتایج اتوپلاستی خود راضی نیستید، صبور باشید و با پزشک خود تماس بگیرید. اغلب پس از باز کردن بانداژ ، سایز گوش کوچک و اصلاح شده است ، اما به دلیل وجود بخیه ، شکل نهایی آن هنوز به طور کلی نمایان نیست. بخیه عمل زیبایی گوش چند هفته پس از جراحی بسته به صلاحدید جراح برداشته می شود.

تمایل فرد برای اصلاح گوش

برخی از والدین می ترسند که فرزندشان مورد تمسخر قرار گیرد. بنابراین کودکی را برای جراحی زیبایی گوش می آورند که هراس از جراحی دارد و حتی می تواند گوش های خود را همانطور که هست دوست داشته باشد. در این مورد ، مجبور کردن کودک به بهبودی ممکن است خوب نباشد. بنابراین ، بهتر است قبل از انجام این پروسه با کودک مشورت کنند تا وی از انجام اتوپلاستی ابراز نارضایتی نکند . در مورد بیماران مسن تر، تقریباً ناگفته نماند که تمایل به جراحی اصلاحی باید ریشه در خواسته های خود فرد داشته باشد و نه همسر یا والدین

هزینه جراحی گوش

اینکه چه مبلغی را در خصوص جراحی زیبایی گوش پرداخت می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال ، هزینه انجام این پروسیجر توسط یک جراح با تجربه بیشتر از جراح کم تجربه است. به همین ترتیب ، محل انجام اتوپلاستی نیز بر قیمت نهایی شما تأثیر می گذارد. در برخی از نقاط کشور، هزینه های کلینیک و بیمارستان بالا و در حال افزایش است .  همچنین باید گفت که مبلغ نهایی از این فرایند زیبایی که پرداخت می کنید با سایر هزینه های مرتبط با جراحی گوش جمع می شود که شامل آزمایش های پزشکی ، هزینه ویزیت ، هزینه دکتر بی هوشی ، داروها و غیره است. 

پاسخ به سوالات متداول جراحی گوش

آیا جراحی اتوپلاستی در کرمان با بیهوشی انجام می شود ؟

در واقع این پروسه را می توان به سه روش انجام داد :

 • بیهوشی کامل
 • نیمه بیهوشی
 • بی حسی موضعی

انتخاب روش بیهوشی به شرایط بیمار و پیچدگی عمل جراحی بستگی دارد و جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کرمان دکتر مسعود رادمان ،  بر اساس تشخیص و صلاحدید از یکی از روش های بیهوشی برای اصلاح و ترمیم مشکلات ظاهری گوش ها استفاده می کند.

آیا استفاده از هدبند بعد از انجام جراحی گوش ضرورت دارد ؟

بله ، اهمیت استفاده از هدبند در هفته های اول بعد از جراحی زیبایی گوش از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و موجب می شود تا گوش ها فرم بهتری پیدا کنند و با شکل ظاهری جدید خود سازگار شوند. بعد از گذشت دو هفته می توانید با مشورت پزشک فقط شب ها از هدبند استفاده نمایید.

بهترین سن برای انجام عمل گوش چه زمانی است ؟

بهتر است جراحی گوش در کرمان ، در همان سنین کودکی و در سن 6 الی 8 سالگی انجام شود ؛ چرا که انجام عمل زیبایی گوش در سنین پایین از آسیب های روحی و روانی همسالان بر روی کودک جلوگیری می کند. همچنین گوش ها در در سن کودکی انعطاف پذیر تر بوده و این مسئله موجب می شود تا نتیجه بهتری از درمان حاصل شود ؛ با این وجود ذکر این نکته الزامی است که انجام اتوپلاستی در سنین بزرگسالی نیز قابل انجام است.

میزان درد بعد از جراحی گوش چقدر است ؟

بیشتر بیماران بعد از عمل درد بسیار کمی را تجربه می کنند. دوران بهبودی بعد از عمل زیبایی گوش کوتاه و راحت بوده و با مصرف مسکن های ساده که توسط پزشک تجویز می شوند ، می توان درد را کنترل نمود.

امکان کوچک کردن لاله گوش با جراحی گوش وجود دارد ؟

بله ، به کمک جراحی زیبایی گوش می توان اندازه لاله گوش ها را کوچک کرده و فرم آن را بهبود بخشید.

پاسخ

ده + سه =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید