جراحی بینی در کرمان

همه چیز در مورد جراحی بینی در کرمان

جراحی بینی در کرمان : همه انسان ها زیبایی را دوست دارند و همواره به دنبال انجام کارهایی هستند که ایرادات ظاهری خود را برطرف کنند و با داشتن چهره ای زیبا تر حس بهتری داشته و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنند.

به طبع در میان اجزای صورت، بینی برجسته ترین عضو آن بوده و تاثیر آن نسبت به سایر اجزای صورت بیشتر است. به همین دلیل است که داشتن کوچکترین ایراد در بینی تناسبات و زیبایی چهره افراد را تحت تاثیر قرار داده و با برطرف کردن آن ها تغییر شگرفی در چهره افراد ایجاد می شود.

از این رو امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین فعالیت های زیبایی محسوب می شود و طرفداران بسیاری در میان اقشار مختلف مردم و با هر سن و جنسیتی به خود اختصاص داده است.

به طور کلی جراحی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود. این مشکلات ممکن است به صورت مادرزادی یا بر اثر عوامل خارجی همچون برخورد ضربه و تصادف پدید آید.

ایرادات ظاهری شامل کجی ، نامتقارنی سوراخ های بینی، بزرگ بودن نوک بینی و افتادگی آن ، وجود قوز و برآمدگی در ناحیه پل بینی و غیره می شود. ایرادات عملکردی بینی نیز شامل انحراف ، پولیپ و مشکلات تنفسی بینی می شود. نکته قابل توجه در این دو جراحی این است که بیمه هزینه ایرادات عملکردی بینی را تا حدودی متقبل خواهد شد اما برای جراحی های زیبایی هزینه ای پرداخت نمی کند.

لازم به ذکر است افرادی که بینی آن ها علاوه بر مشکلات ظاهری، از مشکلات عملکردی نیز برخوردار هستند می توانند به صورت همزمان هر دو جراحی را انجام دهند.

انتخاب جراح بینی خوب

آنچه پیداست اولین و مهم ترین قدم قبل از انجام جراحی زیبایی بینی، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه می باشد و در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است.

در نظر داشته باشید که عمل بینی از جراحی های لازم و فوری نیست. بنابراین برای انتخاب جراح بینی خود عجله نکنید و با دقت به دنبال بهترین جراح بینی بگردید.

از جمله ویژگی های یک جراح بینی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با وجدان و با تجربه بودن
 • داشتن نمونه کار های خوب در هر دو بینی گوشتی و استخوانی
 • داشتن تحصیلات عالی رتبه
 • صبور و شکیبا بودن
 • توانایی جلب اعتماد بیمار
 • برخورداری از خلاقیت و مسلط به علم زیبایی شناسی
 • در نظر گرفتن تنفس بیمار علاوه بر ظاهر بینی

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی نمونه کار های دکتر مسعود رادمان ، متخصص گوش و حلق و بینی ، به گالری تصاویر و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

انواع بینی

ساختار بینی از 3 لایه زیر تشکیل شده است:

 • لایه اول که عضلانی و بسیار ظریف بوده و به قسمت تحتانی خود اتصال دارد.
 • لایه دوم  که همان اسکلت استخوانی-غضروفی می باشد.
 • لایه سوم نیز از جنس مخاط و پوست بوده و موجب پوشانندگی قسمت درونی بینی می شود.

 

 

این ساختار در همه بینی ها ویژگی های یکسانی نداشته و همین امر موجب تقسیم بینی اشخاص به دو دسته استخوانی و گوشتی می شود:

 1. بینی گوشتی : پوست این نوع از بینی معمولاً بسیار زخیم و کلفت بوده و در آن غدد فعال چربی وجود دارد که همین ویژگی جراحی کردن آن ها را سخت می کند. همچنین ساختمان بینی های گوشتی متشکل از استخوان ها و غضروف های ضعیف بوده و میزان بافت های زیر پوستی آن زیاد است.
 2. بینی استخوانی : ویژگی این نوع از بینی ها دقیقاً بر عکس بینی های گوشتی است.  بینی های استخوانی ساختمانی بسیار مستحکم متشکل از استخوان ها و غضروف های محکم دارند که پوستی با ضخامت کم بر روی آن ها قرار گرفته است. همچنین باید بگوییم که میزان چربی های زیر پوستی در این نوع از بینی بسیار کمتر از بینی گوشتی است که همین امر موجب نمایان شدن هر چه بهتر تغییرات و ظریف کاری های صورت گرفته بر روی استخوان های بینی می شود.

نتیجه جراحی بینی

بینی افراد بعد از جراحی به دو شکل زیر فرم دهی می شود.

 • جراحی بینی طبیعی : عیوب بینی با این نوع جراحی به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف می گردد. در این نوع بینی قوس زیادی بر روی پل بینی ایجاد نمی شود، نوک بینی خیلی سر بالا نشده و سایز آن خیلی کوچک نمی گردد.
 • جراحی بینی فانتزی : با جراحی بینی فانتزی ، نه تنها نوک بینی سر بالا می شود که قوس زیادی نیز در پشت بینی ایجاد شده و حجم بینی تا حد زیادی کم می شود.

 

انتخاب بهترین فرم بینی

یکی از پر تکرارترین سوالات افرادی که قصد جراحی بینی در کرمان را داشته و به مطب دکتر مسعود رادمان مراجعه می نمایند در رابطه با انتخاب فرم بینی بعد از جراحی می باشند. این افراد بهتر است تمام انتظاراتی که از جراحی بینی دارند را به طور شفاف با دکتر مسعود رادمان در میان گذاشته و انتخاب فرم بینی را به ایشان بسپارند. دکتر با در نظر گرفتن فاکتورهایی همچون نوع بینی افراد، جنسیت، ویژگی های صورت و همچنین سلیقه آن ها و با توجه به تسلط کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارند بهترین فرم بینی را برای آن ها در نظر خواهند گرفت.

نکات مهم بعد از جراحی بینی

از جمله سوالات مهم افرادی که قصد جراحی بینی در رفسنجان را داشته و دکتر مسعود رادمان را برای انجام این جراحی زیبایی برگزیده اند در رابطه با نحوه خوابیدن، خندیدن، خمیازه کشیدن و غیره می باشد که در ذیل آن ها را مطرح کرده و پاسخ داده ایم.

طرز خوابیدن بعد از جراحی بینی

شب اول برای اغلب بیماران به خصوص کسانی که عادت به پهلو خوابیدن دارند شب کمی سختی خواهد بود زیرا یکی از الزامات بعد از جراحی بینی این است که فرد به مدت 7 روز به پشت و به حالت طاقباز بخوابد. تنفس در حالتی که فرد به پشت می خوابد راحت تر انجام می شود. همچنین لازم است تا فرد سطح سر خود را نسبت به بدنش با گذاشتن چند بالشت در زیر آن بالاتر نگه دارد این کار از لخته شدن خون جلوگیری می کند و در تسریع کاهش تورم و کبودی موثر است.

 

 

خندیدن و خمیازه کشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی

خمیازه کشیدن عملی کاملاً غیر ارادی بوده و نیازی به کنترل کردن آن نیست زیرا با اینکه موجب درگیر شدن سوراخ های بینی و عضلات صورت می شود ولی تاثیر چندانی بر نتیجه جراحی ندارد.

در طرف مقابل خندیدن متفاوت بوده و اگر فرد آن را کنترل نکند ممکن است مشکلاتی را برای فرد به دنبال داشته باشد. نوک بینی هنگام خندیدن به سمت پایین متمایل شده و پره های آن به اطراف کشیده می شوند که این امر موجب حرکت کردن غضروف ها و استخوان هایی که هنوز در جای خود ثابت نشده اند می شود.

همچنین خندیدن شدید موجب می شود تا بخیه ها سریع تر از زمان مقرر باز شده و محل برش جراحی به خوبی جوش نخورد. در چنین شریطی ممکن است زخم ها عفونت کرده و نتیجه مطلوب از جراحی حاصل نشود.

همچنین بعد از جراحی افراد مقداری درد را تجربه خواهند کرد که به گفته بسیاری از آن ها میزان آن بسیار کم و خفیف می باشد. با این حال پزشک برای کنترل و تسکین درد، مسکن هایی را برای تان تجویز می نماید که مصرف به موقع آن ها درد را تا حد بسیار زیادی مهار و قابل تحمل می کند.

هزینه جراحی بینی در کرمان

محاسبه هزینه نهایی جراحی بینی منوط به معاینه پزشک و بررسی تمام مشکلات بینی می باشد. بنابراین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مطب تماس گرفته و وقت مشاوره ای حاصل نمایید.

 

 

پاسخ

دو × 1 =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید