جراحی بینی بسته

همه چیز در مورد جراحی بینی بسته :

جراحی بینی بسته : بینی یکی از اجزا و اعضای مهم و تاثیر گذار بر چهره هر فرد می باشد و در زیبایی افراد تاثیر به سزایی خواهد داشت و همچنین نقش مهمی را در عملکرد تنفسی و بدن انسان ایفا می کند.

امروزه افراد به دلایل مختلف مایل به انجام عمل جراحی بینی هستند و اغلب آن ها از ظاهر بینی خود احساس نارضایتی  دارند، این افراد می توانند با مراجعه به فرد متبحر در زمینه جراحی بینی با روش های به روز و پیشرفته توسط جراح بینی مشکلات ظاهری و غیره بینی خود را برطرف می کنند.

قصد ما در این مقاله معرفی انواع روش های انجام عمل جراحی زیبایی بینی و توضیح هر کدام از این روش ها با بیان مزایا و معایب آن ها می باشد.

 

جراحی بینی بسته

 

انواع روش های انجام عمل زیبایی بینی :

انجام جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود اما انتخاب یکی از این دو روش به میزان مشکلات موجود در بینی و تبحر جراح بینی در آن روش بستگی دارد.

عمل جراحی بینی بسته ( close)

این روش از روش های اولیه و مورد پسند اغلب جراحان می باشد، در عمل جراحی بینی به روش بسته برش در ناحیه کلوملا یا ستونک ( ناحیه بین دو سوراخ بینی ) زده نخواهد شد و تمام برش هایی که زده می شود در داخل بینی صورت می گیرد و جراح بینی زیر پوست بینی بیمار و در محل برآمدگی روی بینی یک سوراخ ایجاد می کند.

 

 

مزایا عمل جراحی بینی بسته :

  • این روش عمدتا برای جراحی بینی هایی که دارای قوز بر روی تیغه بینی و مستلزم تغییرات جزیی است انتخاب می گردد.
  • ایجاد ورم بعد از عمل در مقایسه با عمل جراحی باز یا همان رینوپلاستی باز کمتر بوده و روند بهبود سریع تر خواهد بود.
  • روی ناحیه کلوملا ( ناحیه بین دو سوراخ بینی ) یا همان ستونک بینی برش داده نمی شود و تمامی برش ها داخل بینی انجام می پذیرد.
  • کل مدت زمان عمل جراحی بینی در این روش 15 تا 20 دقیقه کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

عمل جراحی بینی باز ( open ) :

عمل جراحی بینی به روش باز عمدتا در مواقعی که بینی بیمار مستلزم تغییرات بیشتری باشد از جانب پزشک انتخاب می شود. این روش عمدتا توسط پزشک برای رفع پولیپ، انحراف، رفع مشکلات تنفسی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش برشی به اندازه 4 میلیمتر بر روی ناحیه کلوملا ( ناحیه بین دو سوراخ بینی ) زده می شود و پوست بیمار را از اسکلت و غضروف بینی جدا می کنند و به سمت بالا نگه می دارند و سپس تغییرات را اعمال می کنند.

دراین روش اسکلت بینی به صورت کاملا واضح قابل مشاهده است.

 

 

مزایا عمل جراحی بینی باز ( open ) :

  • از جمله مزایای این روش می توان به داشتن دید بهتر و ایجاد فضای بیشتر حین عمل جراحی برای جراح مربوطه و امکان مانور بیشتر در فرم دهی و تغییر شکل بینی بیمار و اصلاح دقیق نقاط ضعف بینی اشاره کرد.
  • در این روش درصد خطا و قرینه نبودن بینی بیمار پس از عمل بسیار پایین و نزدیک به صفر می باشد.
  • نتیجه حاصل در این روش در عمل های بسیار دشوار موفقیت آمیزتر است.

پاسخ

بیست − دوازده =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید