اقدامات قبل از جراحی بینی

عوامل زیادی در نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر گذار هستند اما رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی یکی از عواملی است که روند جراحی را راحت تر کرده و در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار خواهد بود. در صورت مراجعه به متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت ماهر در کرمان ، دکتر مسعود رادمان این دسته از اقدامات مراقبتی به شما عزیزان توصیه می کند تا روند جراحی فوق العاده ای را تجربه کنید. 

اقدامات قبل از جراحی بینی

انتخاب بهترین جراح بینی در کرمان دکتر رادمان

از مهمترین و بارزترین اقدامات قبل از جراحی بینی برگزیدن یک دکتر خوب برای عمل بینی می باشد. این کار از این جهت دارای اهمیت است که فرد درخواست اعمال تغییرات بسیار و ریز بینانه دارد و در چنین وضعیتی اگر فرد تحت نظر پزشک با تجربه و ماهر نباشد به طبع نمی تواند که نتیجه ای مطلوب و مناسب را دریافت کند. تبحر و تجربه چندین سال بهترین جراح بینی در کرمان موجب می شود که از پس تمامی چالش های احتمالی به وجود آمده در حین عمل بربیاید. بدین ترتیب میزان ریسک های احتمالی را به حداقل خواهد رساند و پروسه را برای فرد زیبا جو ایمن و مطمین تبدیل خواهد کرد. همانطور که در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید ؛ می دانید که رینوپلاستی دارای عارضه های احتمالی و اجتناب ناپذیر بسیاری است و داشتن یک پزشک معتبر و کارکشته نقش بسیار مهمی را در میزان پیامدهای به وجود آمده ایفا خواهد کرد.

راه های انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی

روش های بسیاری جهت انتخاب کردن یک دکتر در میان جمعیت پزشکی بالا وجود دارد که شما می توانید یکی از آن ها و یا ترکیبی از روش ها را در پیش گرفته و در نهایت بهترین جراح بینی را انتخاب کنید. عبارتند از :

 • پرس و جو : می توانید با جمع آوری اطلاعات از افراد آشنا و اقوامی که قبل از شما رینوپلاستی را انجام داده اند پرس و جو کنید که اطلاعات جزئی را در مورد روند به دست آورید و همچنین متوجه خواهید شد که دکتر این افراد می تواند برای شما نیز انتخاب مناسبی باشد یا خیر.
 • صفحات مجازی : می توان با تهیه لیستی از بهترین ها تهیه کنید و بعد از آن با مراجعه به صفحات مجازی آن ها از قبیل ، وب سایت ، اینستاگرام و غیره شاهد نمونه کار های دکتر باشید و همچنین می توانید مقالات علمی او را نیز مطالعه کنید. با انجام این کار نه تنها می توانید ببینید که مدل های انجام داده شده به چه صورت است و علاوه بر آن می توانید تمامی ندانسته های خود را با مطالعه نوشته های دکتر برطرف کنید.
 • مراجعه حضوری: بهترین و نهایی ترین روش انتخاب بهترین جراح بینی در اقدامات قبل از جراحی بینی دقیقا این امر است که به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه کنید و از نزدیک بخواهید نمونه کارهای او را مشاهده کنید و بعد از آن از افراد مراجعه کننده میزان رضایت و حتی نحوه جراحی را جویا شوید و در پایان با خیالی راحت دکتر را انتخاب کنید.

مراحل قبل از جراحی بینی با دکتر مسعود رادمان

افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند باید قبل از آن مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را سپری کنند.

مطمئن شوید که ظاهر بینی تان واقعاً دارای ایراد است

بسیاری از افراد با ایستادن در مقابل آینه گمان می کنند که بینی شان بیش از اندازه بزرگ بوده، دارای قوس است یا ایرادات دیگری دارد و به فکر جراحی کردن بینی شان می افتند. برخی از ایرادات مشاهده شده توسط این افراد واقعاً در آن ها وجود نداشته و آن ها به دلیل ابتلا به اختلال بدشکل پنداری یا وسواس به اشتباه گمان می کنند که بینی شان ایراد دارد. با نظرخواهی از اطرافیان و همچنین مراجعه به یک پزشک با وجدان و مشاوره با ایشان از وجود ایراد در بینی و احتیاج به انجام جراحی بینی اطمینان حاصل کنید.

مطئن شوید که شرایط لازم برای جراحی بینی را دارید

همه افرادی که بینی شان ایراد دارد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نبوده و انجام این جراحی زیبایی به وجود شرایط زیر نیاز دارد:

فرد به بیماری های خاص مبتلا نباشد

اولویت جراحان بینی در حین انجام عمل بینی در اقدامات قبل از جراحی بینی حفظ سلامت بیمار است ؛ مبتلا بودن فرد به بیماری های مزمنی همچون لوپوس و به طور کلی داشتن سابقه ابتلا به بیماری های خاص ممکن است در حین جراحی مشکل ساز بوده و بعد از آن عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد که در برخی موارد نتوان آن ها را جبران کرد.

فرد ایده آل گرا و کمال طلب نباشد

جراحی بینی با ایجاد اصلاحات باعث موجب بهبود نسبی ظاهر بینی شده و به هیچ عنوان وعده ایجاد یک بینی بی نقص مطلق را به افراد نمی دهد، به همین علت برای افراد ایده آل گرا که تحمل جزئی ترین نقوص را ندارند مناسب نیست.

افرادی که به استعمال دخانیات اعتیاد ندارند

یکی از مسائلی که روند بهبود را با مشکل روبرو کرده و موجب اختلال در ترمیم زخم ها و تشدید تورم بینی می شود، استنشاق دود و استعمال دخانیات در اقدامات قبل از جراحی بینی و بعد از جراحی بینی می باشد. به همین علت تنها افرادی که به این مواد اعتیاد نداشته یا در صورت مصرف قادر به کنار گذاشتن آن ها چند روز قبل و بعد از جراحی بینی می باشند برای عمل بینی مناسب هستند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

لازم است تا در اقدامات قبل از جراحی بینی آزمایشات زیر را تهیه کنید !

بهتر است بدانید که تهیه و انجام آزمایشات و در اختیار قرار دادن آن ها به پزشک در اقدامات قبل از جراحی بینی ، می تواند سلامت شما را تضمین کند و در صورت وجود هر نوع عارضه جدی ، جراح رینوپلاستی را از خطر احتمالی که ممکن است با آن ها رو به رو شود آگاه سازد ، بنابراین از تهیه آن ها غافل نشوید و در اسرع وقت اقدام نمایید.

آزمایش خون : یکی از مهم ترین آزمایشات که تمامی زیبا جویان باید آن را در اقدامات قبل از رینوپلاستی تهیه کنند ، آزمایش خون است ، که نشان دهنده سلامت جسمی افراد می باشد. با تهیه این آزمایش جراح می تواند ابتلای افراد به عفونت ، کمبود خون و کبود برخی ویتامین های مهم و هر نوع مشکل دیگری را تشخیص دهد.

تست ptt : این تست به تشخیص قدرت و میزان توانایی لخته شدن خون افراد طی جراحی زیبایی بینی کمک بسیار مهمی می کند.

سی تی اسکن : با تهیه عکس سی تی اسکن در مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان انحراف بینی ، پولیپ ، گرفتگی های موجود در ساختار داخلی بینی و دیگر مشکلات موجود را تشخیص داد ، که در صورت نیاز جراح طی رینوپلاستی آن ها را درمان کند.

تست بارداری : در صورتی که بانوان مشکوک به بارداری باشند ، لازم است به منظور پیشگیری از وارد شدن هر گونه آسیب به جنین در اقدامات قبل از جراحی بینی تست بارداری را انجام دهند و در صورت نیاز زمان جراحی خود را جا به جا کنند.

نوار قلب : انجام نوار قلب به منظور اندازه گیری ضربان قلب بیماران انجام می شود ، تا در صورت مشاهده هر گونه حملات قلبی ، جراح بتواند آن کنترل کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

دیگر شرایط لازم جراحی بینی عبارتنداز

 • داشتن حداقل 16 سال برای خانم ها
 • داشتن حداقل 17 سال سن برای آقایان
 • شیرده و باردار نبودن خانم ها
 • داشتن توقعات معقول از جراحی بینی
 • داشتن بینی با پوست با کیفیت و غیره.

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از

 • به طبع مهم ترین عاملی که با کسب نتیجه مطلوب و ایده آل تاثیرمستقیم دارد، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه می باشد. مشاهده نمونه کار های جراح بینی می تواند شما را در این امر یاری کند. بدین منظور می توانید به گالری تصاویر موجود در سایت یا صفحه اینستاگرام جراح بینی مراجعه کنید و به بررسی نمونه کاری های ایشان بپردازید.
 • آزمایشات و تمام مدارک پزشکی لازم را تهیه کنید و نتیجه را در اختیار جراح بینی خود قرار دهید.
 • از همه جهت های بینی خود عکس تهیه کنید و روز مشاوره همراه خود داشته باشید.
 • به طور مرتب از دارو های تجویز شده استفاده کنید. مصرف این دارو ها موجب می شود تا شرایط جسمانی بیمار برای جراحی مناسب تر شود.
 • از دو هفته قبل از جراحی بینی ، از استعمال دخانیات و حتی قرار گرفتن در محل هایی که پر دود هستند، خودداری کنید. چرا که این دارو ها موجب می شود تا اکسیژن رسانی به خون با مشکل مواجه شود. در این مدت مصرف نوشیدنی های حاوی الکل نیز ممنوع می باشد.

 

 

دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی عباتنداز 

 1. در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید یا سابقه بیماری خاصی دارید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. استفاده خودسرانه دارو ممنوع می باشد. توجه داشته باشید که از دو هفته قبل از جراحی بینی استفاده از دارو های ضد التهابی چون پروفن و آسپرین ممنوع است، چرا که این دارو ها موجب رقیق شدن خون شده و احتمال خون ریزی بینی را افزایش خواهند داد.
 2. حداقل 24 ساعت قبل از عمل بینی ، از مایعات بیشتری استفاده کنید.
 3. بعد از عمل حداقل تا یک هفته به روی بینی پانسمان و گچ قرار خواهد گرفت، به همین دلیل در این مدت امکان حمام رفتن نیست. بنابراین توصیه می شود شب قبل از جراحی حتما استحمام کنید.
 4. حداقل از 8 ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا حین عمل ناشتا باشید و معده شما خالی باشد.
 5. روز عمل تمام مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشید.
 6. روز عمل حتما از لباس دکمه دار استفاده کنید، تا بعد از جراحی برای تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
 7. خانم ها بدون آرایش و لاک به محل جراحی مراجعه کنند.
 8. آقایان نیز بدون ریش و سبیل در محل جراحی حضور داشته باشند.
 9. از به همراه داشتن زیور آلاتی چون ساعت، انگشتر و غیره خودداری کنید.
 10. نیم ساعت قبل از جراحی بینی و به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.

آزمایشات قبل از جراحی بینی

 در اقدامات قبل از جراحی بینی پزشک از شما درخواست می کند که آزمایش هایی را برای انجام راینوپلاستی انجام دهید. گاهی اوقات لازم است که بانوان تست بارداری را نیز انجام دهند.زیرا در صورتی که باردار باشند، بیهوشی می تواند در این دوران امر بسیار خطرناکی محسوب شود.

انتخاب مدل بینی

سعی کنید در انتخاب مدل برای بینی تان واقع بینانه عمل کنید و با مسائل به طور احساسی برخورد نکنید. در صورتی که بینی استخوانی دارید به دلیل ایده آل و نازک بودن پوست بینی می توانید تمامی مدل ها را جهت جراحی انتخاب کنید.
اما اگر بینی گوشتی دارید بهتر است تصمیمی عاقلانه بگیرید و مدلی را انتخاب کنید که بعد از انجام جراحی نیز خطر افتادگی و نیاز به عمل ترمیمی برای آن وجود نداشته باشد.معمولا در صورتی که این نوع بینی را داشته باشید پزشک فرم طبیعی را به شما توصیه خواهد کرد. بهتر است در باره انتخاب ایده آل ترین مدل با جراح مشورت کنید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی در کرمان

 • خشک بودن و دهیدراته بودن بدن می تواند نتایج خیلی بدی داشته باشد سعی کنید با نوشیدن مقادیر زیادی آب پیش از جراحی بدن خود را هیدراته نگه دارید و از سرگیجه بعد از عمل پیشگیری کنید.
 • در صورتی که اقا هستید حتما صورت خود را پیش از عمل کاملا شیو کنید.
 • شب پیش از عمل حتما استحمام کنید اما مراقب باشید که به هیچ عنوان سرما نخورید که فرآیند عمل به خوبی پیش برود.
 • از مصرف ویتامین E و روغن ماهی برای جلوگیری از افزایش خونریزی ۲ هفته قبل از عمل و یک هفته بعد از عمل پرهیز کنید.
 • شب قبل از جراحی غذاهای سبک میل کنید و پرخوری نکنید.
 • در صورتی که قصد جراحی چشمهایتان را نیز دارید پیش از جراحی بینی این کار را انجام دهید زیرا بعد از جراحی بینی هم حدود یکماه نمی توانید از عینک استفاده کنید.

پاسخ

دو × سه =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید