آلرژی فصلی

درباره آلرژی فصلی

آلرژی فصلی : در فصول مختلف به خصوص پاییز و اوایل بهار افراد زیادی دچار گرفتگی بینی و خس خس سینه شده، در پشت حلق شان احساس وجود خلط داشته، از سر درد و عطسه های مکرر رنج می برند که این امر موجب ناراحتی آن ها شده و موجب می شود تا در صدد درمان این عوارض برآیند.

 

آلرژی فصلی

 

عامل بروز حساسیت های فصلی چیست؟

عوامل ژنتیکی از جمله عمده ترین و مهم ترین دلایل آلرژی و حساسیت های فصلی هستند. به طوریکه فرزند پدر و مادری که هر دو به آلرژی های فصلی مبتلا هستند 65 درصد احتمال دارد که به همان حساسیت مبتلا گردد اما چنانچه یکی از والدین به این حساسیت ابتلا داشته باشد آنگاه احتمال مبتلا شدن فرزند به آن حساسست به کمتر از 60 درصد تنزل خواهد یافت.

از دیگر عوامل بسیار موثر در بروز حساسیت های فصلی می توان به تولید و پخش کردن هاگ یا گرده افشانی اشاره کرد.

درمان آلرژی های فصلی

پزشک ابتدا اقدام به معاینه بیمار و گرفتن یک تاریخچه دقیق از بیماری او کرده و در صورت نیاز برای انجام بررسی های بیشتر از سینوس های صورت سی تی اسکن تهیه می کند. همچنین امکان درخواست آزمایش های تکمیلی خون از جانب پزشک نیز وجود دارد. سپس :

  • چنانچه فرد در این مدت زمان دارای علائم بسیار کم باشد (در هر سال 3 هفته) خود او می تواند به داروخانه مراجعه نموده و از انواع قرص های آنتی هیستامین استفاده نماید.
  • در صورتی که علائم از چند هفته بیشتر باشد دیگر فرد مجاز به مصرف خودسرانه دارو نخواهد بود. در چنین شرایطی او برای تجویز داروهای مورد نیاز باید به پزشک متخصص مراجعه نماید. پزشک داروهای موثر را برای فرد تجویز نموده و چنانچه نیاز به بالاتر یا پایین تر بردن دوز دارو در فصول مختلف باشد پزشک تصمیمات لازم را در رابطه با آن اتخاذ می کند.

پاسخ

4 × دو =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید