چسب بینی

چسب بینی

چسب بینی : در راستای برطرف کردن ایرادات بینی، غضروف و اسکلت های آن در حین جراحی دستخوش برخی تغییرات می شوند؛ برای انجام این تغییرات و دسترسی به ساختار استخوانی-غضروفی نیاز به برداشتن و جدا کردن پوست از روی اسکلت بینی بوده، در نهایت و بعد از پایان جراحی، پوست در جای خود قرار گرفته و بخیه زده می شود.

به همین علت فضایی خالی میان اسکلت بینی و پوست آن به وجود آمده و این موضوع زمینه ساز ایجاد تورم در بینی خواهد شد که از بین رفتن هرچه سریع تر این تورم نیازمند استفاده از چسب بینی می باشد.

چرا باید از چسـب بینی استفاده کرد؟

دکتر مسعود رادمان ، جراح بینی کرمان استفاده از چسب بینی را به سه دلیل ذیل به افراد توصیه می نمایند:

  • کاهش تورم بینی : همانطور که در فوق اشاره کردیم بعد از جراحی مقداری تورم در بینی ایجاد خواهد شد که میزان این تورم در افراد مختلف و بنا به دلایلی همچون نوع بینی ، ویژگی های بدنی هر فرد و میزان ایرادات بینی متفاوت خواهد بود به طوریکه افرادی با میزان ایرادات بینی بیشتر و بینی های گوشتی، تورم بیشتری را تجربه خواهند نمود.

چسـب زدن بر روی بینی در روند کاهش تورم بینی تاثیر بسزایی دارد.

  • فرم گیری هر چه بهتر بینی : بدیهی است که با برطرف کردن ایرادات بینی و تغییر فرم آن، بینی در یک موقعیت جدید قرار خواهد گرفت. زدن چسب به روی بینی موجب تثبیت هرچه بهتر آن در موقعیت جدید خواهد شد.
  • جلوگیری از ضربه دیدن بینی : زمانی که دیگران چسب را بر روی بینی تان می بینند متوجه انجام جراحی بینی شما می شوند و به همین دلیل جوانب احتیاط را رعایت کرده و از انجام فعالیت ها و شوخی هایی که امکان آسیب دیدن بینی در اثر آن ها وجود دارد می پرهیزند.

 

چسب بینی

 

مدت زمان استفاده از چسـب بینی

توصیه دکتر مسعود رادمان به بیماران خود این است که به مدت 2 ماه بر روی بینی خود چسب بزنند که البته این مدت زمان برای افرادی با بینی های گوشتی بیشتر خواهد بود.

پاسخ

16 + 16 =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید