جراحی بینی در رفسنجان

جراحی بینی در رفسنجان به منظور اصلاح ایرادات ظاهری بینی و برطرف کردن مشکلات عملکردی بینی انجام می شود. بینی به دلیل قرار گیری در مرکز صورت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و تناسب صورت افراد دارد و با ایجاد کوچک ترین تغییر در این عضو ، تغییر چشمگیری در چهره افراد ایجاد خواهد شد. از این رو عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از رایج ترین فعالیت های زیبایی است که طرفداران بسیاری نیز در خانم ها و آقایان به خود اختصاص داده است. در ادامه دکتر مسعود رادمان ، بهترین جراح بینی کرمان در رابطه با این پروسیجر حساس زیبایی ، اطلاعات بیشتری ارائه می دهد. از این رو توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی در رفسنجان

یکی از فاکتور های مهم و تاثیر گذار در نتیجه رینوپلاستی ، نوع بینی می باشد که بر اساس میزان ضخامت پوست به دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم شده است. پوست بینی های استخوانی نازک و ظریف می باشد و ساختار این بینی ها محکم است. بینی های استخوانی به دلیل داشتن این ویژگی ها ایده آل ترین بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی می باشد و افرادی که دارای این نوع بینی هستند در بیشتر مواقع از انجام انواع عمل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی نتایج مطلوبی کسب خواهند کرد. اما بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم و کلفت هستند و غضروف این نوع بینی از استحکام پایینی برخوردار می باشد. به طور کلی می توان گفت هرچه ایراد بینی بیشتر باشد بینی گوشتی است. بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم تنها مناسب انجام جراحی بینی طبیعی می باشند ؛ چرا که به دلیل ضخامت پوست ، ظرافت و هنر دست جراح به خوبی قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد شود. برخی بر این باورند بینی هایی که در ناحیه پل بینی دارای قوز و برآمدگی هستند ، جزو بینی استخوانی محسوب می شوند ، اما باید گفت که این باور اشتباه است و ممکن است بینی های گوشتی هم دارای قوز باشند.

عمل بینی اولیه : جراحی بینی اولیه ممکن است با هدف درمانی یا زیبایی در افراد انجام شود ، طی این پروسه جراح بینی با توجه به نوع بینی زیبا جو ( گوشتی و استخوانی ) بهترین و مناسب ترین فرم بینی در نظر گرفته شده و تغییرات لازم را با توجه به دیگر زوایای صورت و بکار گیری از دو تکنیک باز یا بسته جراح رینوپلاستی خوب دکتر رادمان انجام می دهد.

عمل بینی ترمیمی : زیبا جویان زمانی به جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه نیاز پیدا می کنند ، که پس از اقدامات جراحی بینی اولیه ، مشکلات بعد از پروسیجر نیز همچنان به قوت خود باقی مانده باشد. در این مواقع ممکن است ساختار بینی مناسب چهره افراد نباشد یا تنفس بیماران دچار اختلال شده باشد ، که تنها با جراحی ترمیمی قابل درمان و بهبودی است.

سپتورینوپلاستی : این تکنیک جراحی بینی در رفسنجان تلفیقی از دو روش جراحی ، یعنی سپتوپلاستی ( عمل انحراف بینی ) و رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) می باشد. به طور کلی ممکن است به صورت ناگهانی و با توجه به بروز برخی عوامل سپتوم تیغه جدا کننده دو سوراخ بینی منحرف شود ، که تاثیرات بسیار زیادی بر زیبایی چهره ، به خصوص اعتماد بنفس افراد و عملکرد طبیعی تنفس آن ها نیز می گذارد. در طی این پروسه جراحی بینی ، جراح تیغه سپتوم را در موقعیتی مناسب خود قرار داده و علاوه بر ، بهبود ایرادات ظاهری ، اختلالات تنفسی را در این دسته بیماران درمان می کند.

تیپ پلاستی : یکی از زیر شاخه های جراحی بینی تیپ پلاستی می باشد. در این پروسه جراحی تمرکز اصلی جراح نوک بینی افراد است. در واقع نوک بینی پهن و گوشتی در پروسه تیپ پلاستی تغییر کرده ، باریک و سربالا و مناسب با ساختار کلی بینی افراد خواهد شد.

جراحی بینی

انواع جراحی بینی در کرمان با دکتر طهماسبی

عمل بینی ، بسته به محل ایجاد برش ، به دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام خواهد شد.

 • عمل باز بینی

در جراحی بینی باز ، برش ها در ناحیه بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد خواهد شد. پس از جدا شدن پوست از ساختار بینی ، تغییرات توسط پزشک جراحی بینی رفسنجان کرمان ، اعمال می گردد. در این روش به دلیل وسعت دید جراح ، احتمال بروز نامتقارنی در بینی افراد بسیار کم است.

 • عمل بسته بینی

 در جراحی بینی به روش بسته ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پس از فاصله گرفتن پوست از ساختمان بینی تغییرات اعمال خواهد شد. این روش به دلیل محدودیت دیدی که برای جراح بینی وجود دارد معمولا اولویت دوم جراحان بینی است. همچنین عمل بسته بینی بیشتر مناسب افرادیست که دارای ایراد خاصی خصوصا در نوک بینی خود نیستند.

مزایای روش باز 

این نوع از متد جراحی برای رینوپلاستی به جراح این امکان را می دهد که بیشترین دسترسی را به آناتومی داخلی بینی داشته باشد. این روش عمدتا جهت تغییرات بسیار و رفع عیوب زیاد برای زیبا جو به کار می رود زیرا در این متد تحلیل و آنالیز بیشتری بر روی ساختار بینی می توان داشت. با استفاده از این فرآیند به راحتی می توان از بهترین متد روز دنیا در جهت انجام جراحی بینی در رفسنجان ، بهره برد.

مزایای روش بسته 

در این متد متداول ترین مزایای آن برجای نماندن جای بخیه و نداشتن برش در زیر کلوملا است که این امر موجب گشته بسیاری از افراد در جلسه مشاوره اولیه از بهترین جراح بینی دکتر مسعود رادمان  درخواست استفاده از این روند را داشته باشند. در صورتی که باید دقت داشته باشید که انتخاب هر یک از دو تکنیک ذکر شده بر اساس نوع بینی و میزان تغییرات خواسته شده شما به صلاح دید پزشک میسر خواهد بود نه به خواست بیمار در نتیجه بیهوده اصرار بر انجام هر یک از روند های فوق نداشته باشید. جراحی بینی با استفاده از روش بسته عمدتا برای آن دسته از عزیزان زیباجو مورد استفاده قرار می گیرد که فرم بینی آنها نیازمند تغییرات بسیاری نخواهد بود. یکی از مزیت های پر رنگ این متد دارا بودن دوره نقاهت کوتاه تر به نسبت دیگر متد می باشد.

چه رنج سنی برای جراحی بینی در رفسنجان با دکتر رادمان مناسب می باشد ؟

بینی یکی از اندام های بدن است که تا اتمام دوره بلوغ در حال رشد و تکامل است و این بدان معنا می باشد که بهتر است انجام عمل بینی تا به پایان رسیدن دوره بلوغ انجام نشود. به طور کلی میانگین در سن 18 سالگی می توان برای رینوپلاستی اقدام کرد.

 

جراحی بینی

مزایای جراحی بینی در رفسنجان با دکتر رادمان

 • ایجاد تعادل بینی بینی با دیگر اجزای صورت
 • بهبود عملکرد تنفسی
 • افزایش اعتماد بنفس
 • افزایش زیبایی

خط کانتور ، جراحی بینی در رفسنجان

کانتورینگ لاین بینی که به عنوان کانتورینگ خط بینی شناخته می شود ، یکی از فرایند هایی است که طی عمل بینی با هدف شکل دهی و اصلاح پروفایل بینی و ایجاد اصلاحات مورد نیاز در اندازه بینی انجام می شود. بسیاری از پزشکان از این پروسه در جراحی بینی ترمیمی نیز بکار می گیرند. زیرا در این مواقع هدف از جراحی بازیابی شکل مناسب و از دست رفته می باشد.  در این روش انحراف استخوان سپتوم درمان شده و در موقعیت مرکزی قرار داده می شود. از مزیت های فوق العاده این تکنیک علاوه بر خلق لاین صافی بینی ، مشکلات فانکشنال ناشی از انحراف سپتوم بوده درمان می شود ، که در پی آن تنفس افراد بسیار بهبود پیدا می کند.

جراحی بینی با هدف زیبایی

تغییر فرم بینی با هدف زیبایی سه فرم مختلف دارد:

 • طبیعی
 • فانتزی
 • نیمه فانتزی

این طبقه بندی ها صرفا در ایران وجود دارند. افراد با توجه به فرم صورت ، علاقه شخصی و صلاحدید دکتر مسعود رادمان بهترین دکتر عمل بینی کرمان یکی از فرم ها را انتخاب می کنند. در ادامه هر یک از این موارد را شرح می دهیم.

عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، ایرادات و نواقص بینی رفع می شود. این ایرادات به طبیعی ترین شکل ممکن رفع می شوند ؛ به گونه ای که بعد از فرآیند ، بینی همچنان نچرال و طبیعی به نظر می رسد.

عمل فانتزی بینی

در جراحی بینی فانتزی ، علاوه بر رفع نواقص نظیر قوز بینی ، بزرگ بودن زیاد حفره های بینی ، اندازه بینی بسیار کوچک شده و نوک بینی تحت زاویه 105 درجه بالا می رود. قوس ایجاد شده در این فرم بینی ، زیاد است و به نوعی فرم آن عروسکی مانند است. افرادی که متقاضی فرم فانتزی هستند ، لازم است دیگر اجزای صورت شان کوچک باشد که بعد از جراحی بینی در رفسنجان ، بینی با دیگر اجزای صورت در تناسب باشد. متقاضیانی که بینی استخوانی دارند بهترین کاندیدای این فرم زیبایی ، محسوب می شوند.

عمل نیمه فانتزی

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، ابعاد بینی کوچک شده و نواقص آن برطرف می شود. همچنین قوس زیبایی ایجاد ایجاد خواهد شد. اما میزان تغییرات در این جراحی زیبایی کمتر از فرم فانتزی است. در واقع فرم نیمه فانتزی ، حالتی بینی فانتزی و طبیعی دارد.

 

جراحی بینی با هدف درمانی

گاهی افراد به دلیل عفونت ، سانحه یا مشکلات مادرزادی دچار نواقص عملکردی در بینی می شوند. در چنین شرایطی نیازمند متد درمانی هستند. انواع عمل های درمانی در بینی شامل موارد زیر است:

اسپلینت و کاربردهای آن

بعد از پایان جراحی بینی در رفسنجان و اعمال تغییرات بر روی ساختار استخوانی ، پزشک به منظور حفظ ساختار و فرم جدیدی بینی افراد ، از اسپلینت ها نیز استفاده خواهد کرد. توجه داشته باشید که لازم است طی دوره نقاهت افراد از بینی خود بسیار حفاظت کنند ، اما بکارگیری از اسپلینت ها در این دوره مراقبتی کمک بسیار زیادی به افراد خواهد کرد. در واقع این ابزار با جلوگیری از تشکیل هماتوم ، فاصله میان پوست و استخوان را نیز حفظ می کند. همچنین در گشاد نگه داشتن بینی جهت تنفس راحت و بدون هیچ گونه انسداد در حفره های بینی موثر بوده و می تواند در جلوگیری از خونریزی بینی نقش مهمی نیز داشته باشد. در صورت بکارگیری جراح بینی از این ابزار محافظتی ، لازم است در نگه داری از آن کوشا باشید و تا زمان تعیین شده از جانب پزشک هرگز از آن ها را خارج نکنید. توجه داشته باشید که برداشت اسپلینت ها باید از جانب پزشک انجام شود و هر گونه اقدام خود سرانه می تواند عواقبی را در پی داشته باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

فاکتورهای بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن و میزان رضایت بخش بودن نتیجه جراحی بینی در رفسنجان تاثیر دارند که آگاهی از دستورالعمل های اقدامات قبل از جراحی بینی یکی از مهم ترین آن ها است ، در ادامه تعدادی از این دستورالعمل ها را برای شما آورده ایم:

انتخاب پزشک

بر کسی پوشیده نیست که جراح بینی خوب دکتر رادمان و میزان تبحر آن تاثیر بسیار زیادی در نتیجه این فرآیند دارد. در واقع هرچه دکتر از وجدان کاری بالاتری برخوردار باشد ، علاوه بر زیبایی به وضعیت عملکردی و تنفس بینی نیز دقت می کند. هرچه مجرب و با تجربه باشد می تواند از پس چالش های احتمالی در حین جراحی بینی در رفسنجان برآید و هرچه بر اصول زیبایی شناسی و ریاضی تسلط بیشتری داشته باشد ، بینی تناسب بیشتری با چهره داشته و به این ترتیب بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی رقم خواهد خورد.

صحبت صادقانه با بهترین جراح بینی رفسنجان

جراح برای اینکه بتواند بهترین نتیجه از جراحی بینی در رفسنجان را رقم بزند ، لازم است تا دید شفافی از انتظارات و خواسته های بیمار داشته باشد ، لذا در رابطه با خواسته های خود با پزشک تان صادق باشید.

جراحی بینی

 

نوع بینی خود را بشناسید و واقع بین باشید

زمانی نتیجه جراحی زیبایی بینی مورد توجه شما قرار گرفته و رضایت تان را به خود جلب خواهد کرد که از نتیجه آن انتظارات منطقی داشته باشید. به طور مثال فردی که دارای بینی گوشتی بسیار بزرگ است باید بداند که نوع بینی او به جراح اجازه جراحی بینی در رفسنجان  فانتزی را نداده و تنها می توان بینی او را به فرم طبیعی جراحی کرد.

انجام آزمایشات و عکسبرداری ها

برای اینکه فرآیند عمل بینی در کرمان ، در شرایطی ایمن انجام شده و عوارضی برای فرد به دنبال نداشته باشد لازم است تا وضعیت سلامت فرد به دقت مورد بررسی قرار گیرد. به همین منظور جراح بینی خوب در رفسنجان ، سوالاتی از بیمار در رابطه با سابقه بیماری ، مصرف داروهای خاص و حساسیت های دارویی او می پرسد که بیمار ملزم به دادن پاسخ صادقانه به دکتر خوب می باشد. هرچند که بهترین دکتر بینی کرمان به پاسخ های بیمار بسنده نکرده و آزمایشاتی را برای وی تجویز می کند که فرد باید آن ها را قبل از جراحی بینی در رفسنجان ، انجام داده و نزد پزشک ببرد. همچنین برای مشخص نمودن بهترین مدل بینی برای بیمار ، عکسبرداری هایی جهت بررسی نسبت تناسب اجزا برای وی تجویز می کند که انجام آن الزامی است.

چگونگی شست و شو بینی بعد از رینوپلاستی ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که ، هر گونه عوارض جانبی که بعد از جراحی زیبایی با ان مواجه می شوید کاملا طبیعی و شایع می باشد ، در واقع در پروسه زیبایی رینوپلاستی نیز این موارد کاملا طبیعی بوده و تمامی افراد ممکن است ، با ان رو به رو خواهند شوند که می تواند با خونریزی ، آبریزش بینی و گرفتگی حفره های بینی و موارد دیگر همراه باشد. با وجود چنین عوارضی قطعا تنفس آسان برای زیبا جویان امکان پذیر نبوده ، که همراه با عدم تنفس و خشکی گلو و لب ها رو به رو خواهند شد. در صورتی که شما زیبا جویان عزیز با این موارد رو به رو شدید ، توصیه می شود با شست و شوی حفره بینی و پاکسازی آن ها در بهبود تنفس خود اقدامی موثر نیز انجام دهید.

برای شست و شوی بینی بعد از جراحی بینی در رفسنجان می توانید از محلول سالین استفاده کنید ، که نوعی ضد عفونی کننده و پاکسازی کننده مجاری تنفسی می باشد ، که در دوره نقاهت و بعد از برداشت تامپون زیبا جو می تواند با استفاده از آن یا محلول آب نمک به آرامی و با دقت بسیار بالایی نواحی داخلی بینی خود را پاکسازی کند.  از دیگر ویژگی های محلول سالین بعد از جراحی بینی مرطوب نگه داشتن و شست و شو آسان می باشد. برای استفاده از این محلول لازم است تا از یک سرنگ بکار بگیرید ، آن را به گونه ای از داخل یکی از حفره ها بریزید که از درون حرفه دیگر بینی خارج شود و تمامی لخته های خون نیز از داخل حفره های بینی خارج شود که بر بهبود تنفس افراد بسیار کمک خواهد کرد. البته تمامی این مراحل یک به یک از جانب جراح بینی به شما عزیزان در جلسات مشاوره آموزش داده خواهد شد.

جراحی بینی

کاندیدای جراحی بینی در رفسنجان کرمان

به طور کلی هر عمل زیبایی و درمانی کاندیدای مربوط به خود را دارد. کاندیدای جراحی بینی در کرمان دارای ویژگی های زیر هستند:

 1. خانم های بالای 16 سال و آقایان بالای 18 سال که از فرم بینی خود رضایت ندارند.
 2. لازم است متقاضیان علاوه بر رشد سنی از نظر عقلانی نیز به بلوغ فکری رسیده باشند. 
 3. افرادی که مشکلات تنفسی در بینی خود دارند.
 4. کسانی که دارای بینی استخوانی کشیده و باریک هستند کاندیدای بسیار مناسبی برای جراحی بینی در رفسنجان می باشند.
 5. متقاضیانی که بینی پهن ، کوتاه و گوشتی دارند ، می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند ، اما میزان تغییرات ایجاد شده در بینی محدود است.
 6. عموما خانم ها و آقایان جوان در دهه دوم و سوم بهترین کاندیدا هستند ؛ اما افرادی که در چهارم به بعد نیز هستند ، امکان رینوپلاستی دارند ؛ اما میزان تغییرات محدود تر است.

 

مزایای جراحی بینی در رفسنجان

رینوپلاستی به دلیل مزایایی که دارد ؛ نظر افراد را به خود جلب می کند. این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 • ایجاد تناسب بین بینی با سایر اجزای صورت

بزرگ بودن بینی ، کوچک بودن آن ، افتادگی نوک و به طور کلی دفرمه بودن آن ، سبب ایجاد تناقض در حالت کلی صورت می شود. در این حالت فرم و اندازه بینی با سایر اجزای صورت در تناسب قرار نگرفته است. در رینوپلاستی ، فرم بینی مطابق قوانین زیبایی شناسی و طبق استاندارهای زیبایی و عملکردی ، تغییر شکل پیدا می کند. بدین ترتیب فرم بینی با دیگر اجزای صورت متناسب می شود.

 • افزایش اعتماد بنفس

در دنیای ظواهر امروز ، انسان ها وقتی برای ارتباط اجتماعی عمیق با یکدیگر ندارند. لذا به ظاهر یکدیگر بیش از درون توجه می کنند. این امر سبب شده است بسیاری از افراد که دچار ایرادی در بینی خود هستند ، اعتماد بنفس شان را از دست بدهند. خوشبختانه با انجام فرآیند جراحی بینی در رفسنجان ، فرم زیبایی در بینی ایجاد شده و فرد اعتماد بنفس خود را به دست می آورد.

 • رفع مشکلات عملکردی بینی

بسیاری از افراد به دلیل سانحه هایی مانند تصادف ، دعوا و غیره دچار انحراف در بینی خود شده اند. این انحراف علاوه بر اینکه در ظاهر بینی مشکل ایجاد کرده است در درون با مسدود کردن راه تنفسی به سیستم تنفسی آسیب رسانده است. لذا افراد می توانند با عمل زیبایی یا درمانی بینی و حتی انجام عمل هم زمان زیبایی و درمانی مشکلات عملکردی و ظاهری بینی خود را رفع کنند.

جراحی بینی

چرا انتخاب یک جراح بینی خوب دارای اهمیت است؟

نوع پوست بینی، مهارت و تخصص جراح خوب بینی دکتر رادمان و رعایت دقیق مراقبت های بعد از عمل بینی ، ارکان مهم در رینوپلاستی بینی موفق هستند. همانطور که در فوق گفتیم مهم ترین اقدام پیش از جراحی زیبایی بینی در کرمان و سایر نقاط کشور ، انتخاب یک جراح کارآزموده است ؛ زیرا نتیجه عمل زیبایی بینی در تعامل مستقیم با میزان مهارت و تجربه پزشک می باشد. اگر انتخاب جراح به درستی صورت نگیرد ، نه تنها ممکن است ظاهر مطلوب و زیبا پس از جراحی بینی در رفسنجان ایجاد نشود ؛ بلکه ممکن است این فرآیند منجر به اختلال در عملکرد تنفسی بینی گردد. هنگام مراجعه برای مشاوره و ویزیت پیش از جراحی ، بیمار باید خواسته و توقعات خود از عمل را با جراح به طور کامل در جریان بگذارد. البته پزشک باید تبحر کافی در علم زیبا شناسی داشته باشد ؛ تا در صورتی که بیمار دارای توقع غیر واقع گرایانه باشد ( توقعاتی که منجر به عدم تناسب میان بینی و اجزای چهره شود ) بیمار را مطلع نماید. زیرا انجام این گونه عمل های جراحی غیر واقع گرایانه نه تنها موجب زیبایی فرد نمی شود ، حتی ممکن است از زیبایی او بکاهد یا مشکلاتی در زمینه تنفس برای بیمار ایجاد شود. اختلال در تنفس ، گرفتگی بینی و خر و پف از جمله مهم ترین عوارض تنفسی بینی بعد از جراحی بینی است.

جراحی بینی

ویژگی های بهترین جراح بینی رفسنجان 

 • فردی که مهارت کافی در انجام انواع عمل های بینی را دارد و نتیجه مطلوب رقم می زند.
 • در راستای انجام جراحی بینی در رفسنجان کرمان ، سلامت و رضایت بیمار برایش در اولویت است و در کار خود وجدان را در نظر می گیرد.
 • دارای تسلط در علم زیباشناسی است و دارای خلاقیت در جراحی می باشد.
 • به دلیل داشتن علم کافی می تواند نتیجه این فرآیند را تصور کند و این نتیجه را برای بیمار توصیف نماید.
 • یک جراح خوب برای اینکه از پروسه زیبایی بهترین نتیجه را دریافت کند ، بیمار را از مراقبت های قبل و بعد از جراحی مطلع می کند.
 • دغدغه ها و سوالات بیمار را در جلسه مشاوره با صبر و حوصله پاسخ می دهد.
 • قبل از جراحی بینی در کرمان آزمایشات مورد نیاز را تجویز کند و سوابق بیماری متقاضی را به دقت بررسی نماید.
 • تا جایی که سلیقه بیمار تناسب میان بینی و اجزای چهره را بر هم نزند، رینوپلاستی را با توجه به سلیقه بیمار انجام دهد.
 • توانایی برطرف کردن اختلالات عملکردی بینی در کنار جنبه زیبایی را داشته باشد.

چه زمانی پزشک تزریق کورتون را به زیبا جویان توصیه می کند؟

در ابتدا بهتر است بدانید که پس از اتمام رینوپلاستی افراد با عوارض جانبی بسیاری همچون التهاب و تورم رو به رو خواهند شد ، البته این دسته از عوارض طبیعی بوده که به مرور و با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی در رفسنجان که از جانب جراح بینی توصیه شده است بهبود پیدا خواهد کرد. اما ممکن است در این میان تورم و التهاب ایجاد شده روند طبیعی بهبود را طی نکند که به دنبال آن عوارض تشدید پیدا کرده و لازم است زیبا جو برای درمان آن به پزشک مراجعه کند. پزشک بعد از انجام بررسی های لازم ممکن است تزریق کورتون را نیز به بیماران پیشنهاد کند. کورتون مانع از رشد فیبروز شده که تاثیر فوق العاده ای در کاهش تورم و التهابات دارد. بنابراین در برخی مواقع بسیار حاد و ضروری تزریق این ماده از جانب جراح توصیه خواهد. نکته جالبی که باید بدانید آن است که بینی های استخوانی با توجه به ویژگی هایی که دارند هرگز کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون نخواهند بود ، اما بینی های گوشتی همراه با چربی زیر پوست و پوستی ضخیم از مواردی هستند که به تزریق کورتون نیاز پیدا می کنند. تزریق این ماده در سه دوره با فاصله یک ماهه بوده که از جانب پزشک توصیه و تزریق خواهد شد.

شست و شوی بینی بعد از جراحی بینی در رفسنجان

پزشک سرم های بخصوصی را در دوره نقاهت برای زیبا جویان تجویز می کند تا اطراف بینی به خوبی پاکسازی شود. با گذشته بازه زمانی 7 الی 10 روز و با توجه به برداشتن ابزار هایی همچون اسپلینت و گچ بینی توصیه می شود به منظور بهبود تنفس روند شست و شوی بینی که از جانب جراح به زیبا جویان توصیه می شود بکارگرفته شود.

جراحی بینی

 مراقبت های قبل از جراحی بینی در رفسنجان

انجام و رعایت نکات ذیل بعد از عمل زیبایی در بینی بسیار حائز اهمیت می باشد به طوریکه می توان گفت با کیفیت انجام کار برابری می کند، بنابراین در رعایت و انجام آن ها کوتاهی نکنید:

 • چنانچه باردار بوده یا در دوران شیردهی قرار دارید بهتر است که از رینوپلاستی خودداری نموده و انجام آن را به بعد از این دوران موکول کنید.
 • به مدت 2 هفته پیش از انجام این پروسه زیبایی ، مصرف داروهایی که نقش موثری در کاهش میزان غلظت خون داشته و به این ترتیب احتمال خونریزی در حین عمل زیبایی بینی افزایش می دهند را قطع کنید.
 • در صورت داشتن ناخن مصنوعی حداقل یکی از آن ها را خارج کرده و به هیچ عنوان لاک ناخن نداشته باشید.
 • قطع مصرف دخانیات ، مشروبات الکلی و قلیان 14 روز پیش از انجام جراحی بینی در رفسنجان با دکتر مسعود رادمان ، الزامی است.
 • از خوردن و آشامیدن به مدت 4 ساعت خودداری نمایید ، در غیر اینصورت به دلیل وجود آثار مواد بیهوشی ممکن است دچار حالت تهوع شوید.
 • به مدت چند روز فقط غذاهای نرم و آبکی همچون سوپ خورده و غذاهای سفت میل نکنید؛ برای بلع غذاهای سفت باید آن ها را به میزان زیاد جوید که این امر به فک بالا و بینی فشار وارد کرده و میزان تووم موجود در بینی را زیاد می کند.
 • خوردن غذاهای پر فیبر در بهبودی سریع تر شما بعد از جراحی زیبایی بینی کمک کرده و همچنین جلوگیری از بروز مشکل یبوست خودداری می کند به همین علت رژیم غذایی خود را از این مواد غنی نمایید.
 • مصرف ماهی ، میگو ، میوه ، آبمیوه های تازه و طبیعی و همینطور سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • به حالت طاقباز و به پشت خوابیده و در هنگام دراز کشیدن زیر سر را با گذاشتن چند بالشت بالاتر از سطح بدن تان قرار دهید ؛ این کار در کاهش تورم بینی موثر است.
 • به هیچ عنوان در چند روز ابتدایی به پهلو نخوابید ؛ امکان تحت فشار قرار گرفتن بینی در این حالت وجود داشته و ممکن است بینی آسیب ببیند.
 • حتماً طبق دستورالعمل پزشک و در مدت زمانی که ایشان برای تان تعیین کرده اند بعد از جراحی بینی بر روی بینی خود چسب بزنید.
 • قرار دادن کمپرس آب سرد یا ژل یخ به مدت 3 روز بر روی بینی و نواحی دارای تورم در کاهش ورم بینی موثر است.
 • در 3 روز دوم و تا زمان مراجعه به دکتر بر روی بینی کمپرس گرم بگذارید.
 • از استنشاق دود، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات که موجب تشدید تورم بینی می شوند خودداری کنید.

فیلم جراحی بینی در کرمان

 

 

بارداری و جراحی بینی

همانطور که در اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی مطالعه کرده اید ، می دانید که جهت چکاپ و اطمینان از سلامت فرد متقاضی دکتر درخواست انجام یکسری آزمایشات را خواهد داشت. در میان این لیست برای بانوان تست بارداری نیز موجود می باشد. زیرا در صورت بارداری بهتر است که انجام جراحی بینی در رفسنجان را به بعد موکول کرد. استفاده از ماده بیهوشی در روند رینوپلاستی برای سلامت مادر و جنین مناسب نخواهد بود در نتیجه بهتر است که در زمان رینوپلاستی در دوره بارداری نباشید.

عوارض جراحی بینی 

جراحی بینی در رفسنجان بینی روندی درمانی و زیبایی است. که امروزه بیشترین متقاضی های جراحی های زیبایی را به خود اختصاص داده است. بخاطر داشته باشید که انجام رینوپلاستی بایستی توسط جراح پلاستیک بینی صورت بگیرد که روندی ایمن و کم تهاجم به شمار آید. تمامی عمل های زیبایی و درمانی پس از اتمام و در دوره ریکاوری دارای بخی عوارض اجتناب ناپذیر می باشد. که جراحی بینی از این قضیه مستثنا نمی باشد. عمدتا بعد از به اتمام رسیدن روند اعمال تغییرات بر روی بینی ، در دوره نقاهت فرد یکسری حالات مانند ، درد ، تورم ، کبودی ، التهاب و غیره را تجربه خواهد کرد. این حالت ها امری طبیعی است و بعد از گذشت چند روز این شرایط بهبود می یابد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در رفسنجان

 • شایان ذکر است که در صورت بروز هر نوع تغییر شرایط بهتر است بهترین جراح بینی در رفسنجان دکتر مسعود رادمان را مطلع بسازید.
 •  
 • در مراقبت های بعد از عمل بینی در کرمان ، بهتر است که سر خود را بالا نگهدارید که از میزان کبودی های صورت بکاهد.
 • در این دوره بهتر است که از غذاهای نرم و مقوی استفاده کنید که در زمان جویدن نیاز به فشار زیادی نداشته باشد.
 • دقت داشته باشید که بعد از جراحی بینی بر روی دماغ ، بانداژ و گچ وجود دارد که نباید خیس شود. این اتفاق می تواند بر نتیجه نهایی بدست آمده تاثیر منفی بگذارد.
 • در دوره نقاهت و بهبودی بهتر است که از انجام دادن فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنید.
 • برای مدتی بهتر است که اجسام سنگین را بلند نکنید.
 • در دو هفته اول بهتر است که مدت زمان دوش کاهش یابد و مانع از خیس شدن اسپلینت بینی شوید.
 • در وعده های غذایی بهتر است که مصرف نمک را کاهش دهید ، زیرا ممکن است که باعث تشدید تورم شود.
 • در زمان خواب و استراحت بهتر است که از دو بالشت استفاده کنید که در زمان چرخش به اطراف به بینی شما ضربه ای وارد نشود و به علاوه سر از بدن بالاتر قرار بگیرد.
 • مصرف مایعات به ویژه آب را در طی شبانه روز افزایش دهید. نوشیدن آب در بهبودی سریعتر به شما کمک بسزایی خواهد کرد.

هزینه جراحی بینی در کرمان

هزینه عمل بینی در کرمان به فاکتور های مختلفی چون میزان ایرادات بینی ، دستمزد پزشک و هزینه های جانبی چون هزینه کلینیک یا اتاق عمل و غیره بستگی دارد که بعد از معاینه توسط بهترین دکتر جراحی بینی در رفسنجان در اولین جلسه مشاوره مشخص خواهد شد.

 
 

کاهش سریع ورم بینی بعد از عمل

ورم بینی بعد از جراحی از عارضه های جانبی طبیعی و غیر قابل اجتناب بعد از انجام پروسه رینوپلاستی است. طبیعی است که افراد بعد از انجام این جراحی اشتیاق زیادی برای دیدن نتیجه و فرم نهایی بینی خود داشته باشند ، اما وجود تورم در بافت های بینی موجب می شود تا بینی فرم دفرمه و بزرگی داشته باشد ؛ از این رو بیشتر افراد به دنبال راهکارهایی هستند که به کمک آن بتوانند به فروکش کردن ورم بینی خود در بازه زمانی کوتاه تر ، کمک نمایند. در ادامه ما نیز به چندین راهکار اساسی برای حل این مشکل اشاره کرده ایم که پیروی از آن ها می تواند به کاهش سریع تر ورم بعد از جراحی بینی در رفسنجان کمک نماید :

 1. مهم ترین توصیه ما به شما این است که به نحوه خوابیدن خود بعد از عمل زیبایی بینی توجه داشته باشید. بهترین حالت خوابیدن بعد از جراحی ، خوابیدن به پشت است. همچنین لازم است سر و شانه ها در زاویه ای 45 درجه نسبت به بدن قرار داشته باشد که برای این منظور می توانید از دو بالش در زیر سر خود استفاده نمایید. این کار به خروج مایع میان بافتی و کاهش ورم و کبودی ها بعد از عمل کمک زیادی می کند. بهتر است این مدل خوابیدن تا 6 هفته ادامه داشته باشد.
 2. نکته مهم دیگر توجه به تغذیه و رژیم غذایی می باشد. بهتر است آب و مایعات بیشتری مصرف نمایید و میزان نمک و ادویه را در غذاهای خود به حداقل برسانید.
 3. چسب زدن به بینی از نکات بسیار مهم و موثر در روند کاهشی ورم بینی بعد از جراحی است که لازم است بیماران نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشند. توصیه می شود چگونگی چسب زدن به بینی بعد از عمل را از جراح خود بیاموزید و برای 1 الی 2 ماه به صورت مرتب از چسب بینی استفاده نمایید.

 

پاسخ

دو × دو =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید