جراحی بینی در رفسنجان

همه چیز در مورد عمل جراحی بینی در رفسنجان

جراحی بینی در رفسنجان : بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشد زیرا امکانات بسیاری همچون نفس کشیدن، چشیدن و بو کردن را برای افراد فراهم می کند. علاوه بر آن در زیبایی چهره نیز بسیار موثر است زیرا برجسته بوده و مرکزی ترین عضو صورت می باشد. همین امر موجب می شود تا بر زیبایی دیگر اجزای چهره تاثیر گذاشته و کوچکترین نقصی در آن سریعاً جلب توجه کرده و به چشم بیاید.

گاهی ممکن است به طور مادرزادی یا بر اثر سوانحی همچون تصادف، بینی دچار ایراداتی باشد که عملکرد آن یا ظاهرش را تحت تاثیر قرار دهد که در هر دو صورت آزاردهنده بوده و مشکلاتی را برای فرد ایجاد خواهد نمود. جراحی بینی روشی است که با انجام آن می توان بسیاری از مشکلات عملکردی و ظاهری بینی را برطرف کرده و درمان نمود.

به همین دلیل هم هست که جراحی بینی را به دو دسته جراحی درمانی و جراحی زیبایی تقسیم می کنند.

 

 

جراحی زیبایی بینی

با انجام جراحی زیبایی بینی که تمام هزینه های آن را نیز خود فرد باید تقبل کند می توان مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ، بزرگ بودن بینی ، قوز بینی و غیره قرینه بودن سوراخ های بینی را درمان کرد.

جراحی درمانی بینی

هدف از جراحی درمانی بینی که بیمه هزینه های آن را متقبل می شود برطرف کردن مواردی همچون پولیپ، انحراف و شکستگی بینی است که عملکرد بینی را با مشکل مواجه نموده اند.

دستیابی به بهترین نتایج جراحی بینی

از جمله مواردی که در رضایت بخش بودن نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار هستند می توان به ویژگی های ساختاری بینی فرد، رعایت اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی و به ویژه میزان مهارت و تجربه جراح بینی اشاره کرد. به همین دلیل افراد باید قبل از جراحی بینی زمان زیادی را صرف انتخاب بهترین جراح بینی در شهر خود کنند. به طور مثال اگر قصد جراحی بینی در رفسنجان را دارید باید با انجام تحقیقات دقیق بهترین جراح بینی رفسنجان را انتخاب نمایید.

 

 

 چه زمان می توانم در حالت طاق باز بخوابم؟

در جراحی زیبایی بینی، اسپلینت های بینی برای تثبیت استخوان های بینی و محافظت از آن ها در برابر تاثیرات جانبی مورد استفاده قرار می گیرند. اسپلینت های بینی قادر به محافظت از این اندام در برابر ضربه های وارده به آن نمی باشند. به همین دلیل به بیماران توصیه می شود که در طول 3 هفته اول بعد از جراحی تحت زاویه 45 درجه در موقعیتی که سر بالاتر از بدن قرار داشته باشد، بخوابند. بعد از هفته سوم برای جلوگیری از آسیب دیدن بینی می توانید از بالش های مسافرتی C شکل برای پیشگیری از آسیب دیدگی بینی استفاده کنید.

چرا خوابیدن در حالت لم داده بعد از رینوپلاستی الزامی است؟

بعد از جراحی بینی تورم و کبودی صورت رخ داده و به مرور ناپدید می شود. قرار دادن سر در موقعیت بالاتر از بدن دارای دو مزیت است:

فشار خون در ناحیه سر کاهش یافته و در نتیجه مقدار خون نشت کرده از خطوط شکستگی استخوان، بافت متورم و کبودی نیز کاهش می یابد.

خوابیدن در حالت قائم از آسیب دیدن بینی ناشی از خوابیدن به پهلو جلوگیری می کند..

هدف از رژیم غذایی رینوپلاستی

رژیم غذایی قبل از رینوپلاستی

بهتر است 2 تا 4 هفته قبل از رینوپلاستی تغییراتی را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید:

مواد معدنی و ویتامین ها

3 هفته قبل از جراحی تحت نظارت پزشک به منظور کمک به تسریع بهبود، مصرف مولتی ویتامین را آغاز کنید. قبل از جراحی باید مقدار مناسب ویتامین ها را مصرف نموده و ج ویتامین C ، برخی ویتامین ها را بیش از حد مجاز مصرف نکنید. تحقیقات نشان داده است که مصرف زیاد ویتامین C برای بهبود سریعتر زخم ها بعد از رینوپلاستی مفید می باشد.

در خصوص ویتامین E دقت عمل به خرج دهید. سطوح بالای ویتامین E می تواند باعث افزایش کبودی و خونریزی در طول جراحی و پس از آن شود.

پروتئین

پروتئین دومین بلوک سازنده بدن بوده و برای ساخت و ترمیم بافت ها الزامی می باشد. مصرف کافی پروتئین به منظور تامین نیازهای روزانه و اماده نمودن بدن برای جراحی ضروری است.

چای سبز

چای سبز یکی از منابع آنتی اکسیدان بوده و این نوشیدنی می تواند تاثیرات معکوسی در بیهوشی، فشار خون و نبض بر جای گذارد. حداقل 10 روز قبل از رینوپلاستی مصرف چای سبز را ترک کرده و در خصوص از سر گیری مصرف آن بعد از رینوپلاستی با پزشک مشورت کنید.

پاسخ

1 × 4 =

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید