جراحی بینی استخوانی در رفسنجان

یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در نتیجه جراحی بینی نوع بینی هر فرد است که با توجه به میزان ضخامت پوست آن به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی می شوند. بینی به دلیل قرار گرفتن در وسط صورت بخش زیادی از زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار داده و ایجاد کوچک ترین تغییر در آن موجب بروز تغییرات شگرفی در صورت خواهد شد، در صورتی که دارای بینی استخوانی هستید و قصد انجام آن را دارید توصیه می کنم پیش از انجام جراحی بینی استخوانی در رفسنجان این مقاله از دکتر مسعود رادمان ، بهترین جراح بینی کرمان را تا انتها مطالعه کنید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان

 

معمولا افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند نتیجه ایده آلی از جراحی زیبایی بینی کسب خواهند کرد چرا که در بینی های استخوانی به دلیل نازک بودن پوست بینی، ظرافت دست جراح به خوبی قابل رویت می باشد. همچنین ساختمان بینی های استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند به خوبی می توانند اقدام به انواع طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی نمایند و در صورتی که عمل زیبایی بینی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود، عوارضی را در پی نخواهد داشت. لازم به ذکر است جراحی بینی استخوانی در رفسنجان و کرمان ، جزو جراحی های ضروری نیست بنابراین در انجام آن عجله نکنید و به خوبی درباره با پزک متبحر در این امر تحقیق کنید تا دچار عوارض جانبی نشوید و از نتیجه و فرم نهایی بینی خود احساس رضایت نمایید.

دلایل قوز و برآمدگی بر روی بینی استخوانی 

وجود این برآمدگی های روی دماغ می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. در زیر به چند نمونه از آنان اشاره خواهیم کرد :

 • علل وراثت : برخی از افراد به صورت ارثی و ژنتیکی دارای بینی های استخوانی هستند که با توجه به رسیدن به اتمام دوره بلوغ سایز بینی افزایش پیدا کرده و در نتیجه قوز بر روی آن نیز بیشتر به چشم خواهد امد.
 • علل محیطی : احتمال دارد به دلایل بسیاری بینی پس از اتفاقی دچار برآمدگی شود. اتفاق های مانند حادثه ، شکستگی و غیره که درمان نشده و باعث شده اند که بر روی بینی قوز داشته باشید.

پوست بینی استخوانی 

بینی بر اساس نوع و میزان ضخامت پوست به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی خواهند شد. همانطور که قبلا گفته شد ، هر چقدر پوست ضخامت داشته باشد ، روند جراحی بینی استخوانی را برای دکتر سخت خواهد ساخت و دوره نقاهت را نیز طولانی می سازد در مقابل نیز هر قدر که پوستی نازک داشته باشد نیز احتمال دارد که روند را دچار مشکل سازد. مهمترین مزیت نازک بودن پوست بینی مقدار کم تورم و التهاب است که به نسبت بینی هایی با پوست ضخیم خواهید داشت.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان

 

نتیجه جراحی بینی استخوانی در رفسنجان

به دلیل ویژگی های ساختاری بینی های استخوانی آن ها را با توجه به فاکتورهایی همچون جنسیت، سلیقه بیمار ، ویژگی های صورت و غیره می توان به دو فرم زیر جراحی کرد :

 • مدل فانتزی : این فرم از بینی که به آن عمل بینی عروسکی نیز گفته می شود، دارای ویژگی هایی همچون سر بالا بودن و قوس زیاد است و در حین این جراحی زیبایی، اندازه بینی به شدت کوچک می شود. زاویه بین نوک بینی و لب بالا در این فرم از بینی 100 تا 105 درجه است و افراد با دیدن شما فوراً متوجه جراحی بینی تان خواهند شد.
 • مدل طبیعی : هدف از انجام عمل بینی طبیعی رفع مشکلات ظاهری بینی به شکلی است که این عضو ویژگی های طبیعی خود را حفظ کند. از جمله ویژگی های بارز جراحی بینی طبیعی می توان به عدم وجود قوس در آن، زاویه 90 تا 95 درجه بین لب بالا و نوک بینی، سربالا نبودن نوک بینی و غیره اشاره نمود.

میزان موفقیت جراحی بینی استخوانی در کرمان 

عمل کردن بینی استخوانی به علت دارا بودن پوست نازک طبیعتا به نسبت بینی های گوشتی آسان تر بوده و درصد موفقیت بیشتری را خواهد داشت. دقت کنید که دماغ هایی مه ساختار آنان از ترکیب غضروف و استخوان تشکیل شده است به مراتب سخت تر از دیگر بینی ها خواهد بود. طبق موارد بیان شده می توان اعلام کرد که عمل بینی استخوانی در رفسنجان کرمان ، به نسبت دیگر انواع آسان تر بوده و نتیجه نهایی مطلوب تری را به دنبال خواهد داشت. در واقع هر قدر که استخوان و غضروف بینی از استحکام و قوای بیشتری برخوردار باشد. نتیجه نهایی بهتری را به همراه خواهد داشت.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان

 

روش های جراحی بینی استخوانی

جراحان بینی با توجه به صلاحدید و تبحر خود ، از یکی از روش های زیر برای انجام جراحی بینی استخوانی در رفسنجان ، بهره می گیرند :

 1. جراحی بینی باز : در این روش بعد از بیهوش شدن فرد ، دکتر مسعود رادمان به منظور دستیابی به ساختار و استخوان های بینی و ایجاد تغییرات موردنظر در آن ها، اقدام به ایجاد یک برش بسیار کوچک بر روی ناحیه کلوملا و همچنین چندین برش در داخل بینی می کند و پس از انجام اعمال مورد نظر و رفع عیوب موجود در بینی، برش ها را بخیه می زند.
 2. جراحی بینی گوشتی به روش بسته : در این روش نیز همچون رینوپلاستی با روش باز ، پیش از انجام هر اقدامی باید فرد بیهوش شود. سپس جراح بینی خوب در رفسنجان ؛ برش های مورد نیاز برای انجام جراحی بینی استخوانی را تنها در نواحی داخلی بینی ایجاد کرده و هیچگونه برش روی کلوملا و دیگر نواحی خارجی بینی ایجاد نمی کند.

لازم به ذکر است که اکثر جراحان بینی به دلیل اینکه در جراحی به روش باز اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارند از این روش برای عمل بینی استخوانی در رفسنجان کرمان ، بیماران بهره می گیرند.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان

 

جراحی بینی استخوانی با لیزر

با یک جستجوی ساده در گوگل و در رابطه با جراحی بینی استخوانی در کرمان شهر رفسنجان ، با عبارات و تبلیغاتی همچون عمل بینی استخوانی با لیزر ، کوچک کرن بینی استخوانی با دستگاه و غیره برخورد خواهید کرد که همگی جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ یک صحت ندارند. استفاده از لیزر تنها برای از بین بردن برخی مشکلات پوستی بینی موثر بوده و به این دلیل که تاثیری در از بین بردن و رفع مشکلات استخوانی ندارد لذا نمی تواند مشکلاتی همچون قوز و مشکلات ساختاری و غضروفی بینی را رفع کند.

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

 • قبل از عمل بینی استخوانی در رفسنجان کرمان ، از مصرف دارو هایی چون آسپرین خودداری کنید.
 • استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را به مدت دو هفته قبل از جراحی کنار بگذارید.
 • قبل از جراحی به اندازه کافی مایعات بنوشید.
 • از 8 ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید، چرا که لازم است در حین عمل معده خالی باشد.
 • روز عمل بینی استخوانی در رفسنجان ، خانم ها بدون آرایش ، لاک و زیور آلات به محل جراحی مراجعه نمایند.
 • آقایان نیز قبل از جراحی به اصلاح کامل صورت خود بپردازند.
 • همچنین روز عمل نیم ساعت قبل از ساعت مقرر در محل جراحی حضور یافته و تمام مدارک پزشکی خود را همراه خود داشته باشید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • بعد از جراحی به روی بینی اسپلینت یا گچ قرار خواهد گرفت که معمولا بعد از گذشت حدود یک هفته توسط بهترین جراح بینی کرمان برداشته می شود. در این مدت توجه داشته باشید که گچ بینی خیس و مرطوب نشود.
 • رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و غذا هایی که نیاز به جویدن نداشته باشند شروع کنید.
 • مصرف ادویه های تند و نمک موجب تورم بینی خواهد شد، بنابراین تا جای ممکن از آنها استفاده نکنید.
 • دو هفته بعد از جراحی بینی استخوانی در رفسنجان ، از سیگار و قلیون کشیدن و حتی قرار گرفتن در مکان های پر دود خودداری کنید.
 • تا دو هفته مصرف هرگونه مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
 • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • در روز های ابتدایی از رفتن به محل هایی که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد پرهیز نمایید.
 • استفاده از عینک آفتابی و طبی تا دو ماه ممنوع می باشد و در صورت لزوم از لنز استفاده کنید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان جراحی بینی استخوانی - دکتر رادمان

 

آیا پزشک بعد از انجام عمل بینی استخوانی ، کورتون تزریق خواهد کرد ؟

معمولا این تزریق بعد از جراحی بینی استخوانی برای کاهش ورم برای بینی های گوشتی استفاده می شود و در بینی های استخوانی به دلیل اینکه میزان ورم بسیار کم می باشد پزشک تزریقی را انجام نخواهد داد.

چسب زدن به بینی استخوانی

بعد از باز کردن گچ و آتل برای کاهش دادن تورم و بهبود اسکار نیازمند چسب زدن به بینی هستید. روش صحیح چسب زدن را طبق دستورالعمل های بهترین جراح بینی رفسنجان ،انجام دهید و این سوال را که تا چه مدت باید به بینی چسب بزنید را هم بپرسید. معمولا مدت زمان چسب زدن در بینی استخوانی بسیار کوتاه تر از بینی گوشتی می باشد.

چه مدت پس از عمل جراحی بینی استخوانی در کرمان می توان نتیجه عمل را کاملا مشاهده کرد ؟

در این نوع بینی به دلیل اینکه ورم بسیار کم می باشد نتیجه مورد نظر افراد پس ازعمل معمولا بعد از گذشت 12 ماه به طور کامل قابل مشاهده می باشد.

عوارض جراحی بینی استخوانی

مانند هر عمل جراحی ، عمل بینی استخوانی نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد با انتخاب یک جراح بینی خوب در رفسنجان کرمان ، می توانید این عوارض را به حداقل برسانید.

 • خونریزی زیاد بعد از اتمام جراحی
 • عفونت ناشی از عدم رعایت بهداشت، پانسمان یا عدم مصرف داروهای آنتی بیوتیک
 • حساسیت به داروی بیهوشی
 • اختلال در تنفس خصوصا در زمان خواب
 • عدم تقارن بینی و اندازه سوراخ های بینی

آیا بینی استخوانی می تواند تحت عمل جراحی ترمیمی قرار گیرد ؟

به دلیل اینکه جراحی ثانویه بینی ، عمل بسیار چالشی و سختی می باشد ، سعی کنید با انتخاب یک پزشک با تجربه ازمجبور شدن به انجام این پروسه جلوگیری کنید. در صورتی که بعد از انجام جراحی بینی استخوانی در رفسنجان ، نیازمند عمل ثانویه بودید ، به پزشکی مراجعه کنید که درعمل ترمیمی بسیار توانایی داشته باشد و هیچ گونه مشکلی برایتان بوجود نیاید.

از کجا متوجه شویم بینی ما استخوانی است یا گوشتی ؟

بینی گوشتی و استخوانی دارای تفاوت های بسیاری با یکدیگر هستند و این ویژگی ها موجب می شوند تا جراحی بینی استخوانی در کرمان ، متفاوت از عمل بینی گوشتی انجام شود. به همین دلیل شناخت نوع بینی در عمل بینی استخوانی و گوشتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ممکن است این تصور وجود داشته باشد که بینی هایی که داری قوز و برآمدگی هستند ، در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند ؛ در حالی که همیشه اینطور نیست و یک بینی گوشتی نیز می تواند دارای برآمدگی روی پل بینی باشد. از جمله المان هایی که گوشتی یا استخوانی بودن نوع بینی را مشخص می کند ، می توان به ضخامت پوست ، میزان چربی پوست بینی ، ضعیف یا قوی بودن غضروف های بینی ، استحکام استخوان بینی اشاره نمود. به صورت کلی بینی های استخوانی دارای پوست نازک ، استخوان و غضروف های مستحکم هستند ؛ این در حالی است که بینی های گوشتی پوست ضخیم و چرب ، همراه با بافت استخوانی و غضروفی ضعیفی دارند که این عوامل محدودیت هایی را در انجام رینوپلاستی بینی های گوشتی ایجاد می کند.

آیا بینی استخوانی را می توان به فرم طبیعی جراحی نمود ؟

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مدل های جراحی در سال های اخیر جراحی بینی طبیعی است ؛ چرا که این فرم بینی به دلیل ویژگی هایی که دارد مناسب هر نوع سن ، جنسیت و چهره ای می باشد ؛ از این رو ممکن است این سوال ایجاد شود که افرادی که بینی استخوانی دارند ، می توانند بینی خود را طبیعی عمل کنند یا خیر ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت بله ، هیچ محدودیتی برای انجام این عمل در بینی های استخوانی وجود ندارد و با توجه به آناتومی چهره هر شخص ، فرم کلی بینی و همچنین ویژگی های بینی طبیعی می توان بینی استخوانی را مدل طبیعی جراحی نمود.

بهترین جراح بینی استخوانی 

وجود برآمدگی در پل بینی یکی از بزرگترین نگرانی های بیمارانی است که به دنبال جراحی بینی استخوانی خود هستند. از آنجایی که با رفع انسداد حفره بینی ، فاصله ای بین استخوان های بینی ایجاد می شود و جراح باید این دو استخوان را به ترتیب صحیح به هم متصل کند و از ایجاد شکل نامناسب جلوگیری کند ، بسیاری از افراد در هنگام انتخاب بسیار دقیق هستند. اگر پزشک از تکنیک مناسب برای انجام عمل بینی استخوانی استفاده نکند و یا استخوان بینی را نزدیک نکند ، به دلیل فرم نامناسب ، تنفس داوطلب دچارمشکل شده و زیبایی چهره شما کاهش می یابد. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در کرمان و رفسنجان برای به دست آوردن بهترین نتیجه از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این صورت اگر می خواهید بهترین نتیجه را از درمان خود بگیرید ، بهترین کار این است که بهترین جراح را پیدا کنید . برای این منظور توصیه می کنیم نمونه کار جراحی بینی استخوانی پزشکان مختلف را بررسی و مرور کنید.  یکی از بهترین متخصصان عمل بینی استخوانی  که تجربه ، مهارت و تخصص زیادی دارد ، پزشکی است که همه این موارد را می توان در کارنامه او یافت و تایید کرد. یکی از جراحان برجسته بینی در طول سال های فعالیت خود ، جراحی های زیبایی بینی بسیاری انجام داده است و میزان رضایت افرادی که به ایشان مراجعه می کنند نیز بسیار است. در پی آن ، جراح بینی استخوانی متبحر ، شهرت بالایی در زمینه جراحی های خود دارد. داوطلبانی که از نتیجه این پروسیجر رضایت دارند نیز کسانی هستند که عملی دلپذیر و زیبا را تجربه کرده اند و از نتیجه آن بسیار راضی هستند.

پاسخ

چهار × چهار =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید